ua en ru

Власники нерухомості будуть змушені знижувати ціни на житло, - аналітик

У 2012 р. власники нерухомості будуть змушені знижувати ціни на житло і шукати тих, хто має достатньо коштів для покупки квартири. Такий прогноз озвучив аналітик "Ерсте Банку" Мар'ян Заблоцький.

"У 2012 р. буде спостерігатися дуже низьке економічне зростання і, відповідно, малий зростання доходів населення. Основним джерелом попиту на нерухомість залишаються заощадження населення у розмірі 70 млрд дол. валютної готівки. Таким чином, власники нерухомості будуть змушені і далі знижувати ціни на житло ", - вважає аналітик.

У той же час в організації констатують, що житло в Україну залишається дуже дорогим порівняно з зарплатами, що частково викликано складністю отримання дозволу на будівництво і, як наслідок, корупцією і обмеженою пропозицією житла на ринку.

Україна займає 180-е місце в рейтингу Світового Банку по легкості процедур по отриманню дозволу на будівництво. У Туреччині, яка займає 24-е місце в рейтингу, ціни не нерухомість номінально нижче українських, підкреслюють в "Ерсте Банку".

"Середня вартість квадратного метра в Анталії становить 632 дол. в порівнянні з Одесою - 1062 дол., і це при вдвічі вищою середньої зарплати в турецькому місті", - додає Заблоцький.

Висока вартість іпотечних кредитів під 16-17% річних при інфляції на рівні 4,6% в 2011 р. виключає покупку житла без наявності значних заощаджень і високого доходу. Таким чином, зростає попит саме на квартири з двома і більше кімнатами в Києві, зазначається в релізі установи.

"У зв'язку з високим співвідношенням вартості квартир до зарплат навіть обмежена пропозиція нового будівництва не стримує падіння цін на нерухомість", - стверджують в "Ерсте Банку".

В установі нагадують також, що в 2011 р. активно росла галузь будівництва - після трьох років падіння обсяги будівельних робіт збільшились на 11%, в основному у зв'язку з інвестиціями в підготовку до Євро-2012. Однак, збільшення обсягів також продемонстрував і сегмент житлового будівництва, найбільше зростання характерний для двох-і трикімнатних квартир, при цьому менше вводилося в експлуатацію житло в сільській місцевості і більше - в міській. Найбільше зростання житлового будівництва спостерігався в Києві -48%, в той час як у Київській області знизився на 11%.