ua en ru

Підписання Україною угоди про спільний авіаційний простір з ЄС понизить ціни на авіаперевезення в 2-3 рази, - експерти

Від майбутнього підписання Україною угоди про спільний авіаційний простір з ЄС найбільше виграють пасажири, адже ціни на авіаперевезення можуть знизитися в 2-3 рази. До такої думки дійшли галузеві експерти на дискусії "Спільний авіаційний простір з ЄС: як інтегрувати українське небо?", яку організувала Громадська експертна рада.

"У зв'язку зі збільшенням пропозицій авіаперевізників і, відповідно, посиленням конкуренції, тарифи на внутрішні перевезення можуть зменшитися у 2-3 рази, на міжнародні - у 1,5-2 рази. Крім цього, угода означає забезпечення європейських стандартів безпеки польотів, рівня обслуговування пасажирів, збільшення кількості рейсів і маршрутів, а також розширення цінового діапазону послуг авіаперевезень. Проте експертний аналіз поточного стану ринку пасажирських авіаперевезень показав, що ані вітчизняні авіакомпанії, ані аеропорти ще не готові "відкрити небо". Потрібні серйозні реформи в галузі, модернізація парку повітряних суден й аеронавігаційного обладнання в аеропортах, стимулювання попиту населення на пасажирські авіаперевезення, розширення мережі маршрутів і ліквідація монополії на ринку постачання авіапального та наземного обслуговування", - вважають експерти.

Авіаційна інфраструктура в Україні залишається нині однією з найдорожчих в Європі, будучи при цьому однією з найменш ефективних. Основною причиною цього є відсутність здорової конкуренції, український ринок авіаперевезень дуже монополізовано.

"Сукупна частка Української авіаційної групи в загальному обсязі регулярних пасажирських авіаперевезень за результатами діяльності в першому півріччі 2011 р. перевищила 50%, що має ознаки колективної монополії на ринку. Водночас однією з переваг приєднання України до спільного авіаційного простору стало б збільшення на 10-15% надходжень до державного бюджету за рахунок виходу на ринок України провідних європейських малобюджетних авіаперевізників. У Європі авіакомпанії моделі "лоукост" перевозять до 50% всіх пасажирів. В Україні ж їхня частка не перевищує 10%", - вказують експерти.