Авіатури за кордон під час війни. Що змінилося для українців цього літа

Авіатури за кордон під час війни. Що змінилося для українців цього літа Фото: До Греції можна полетіти з польського аеропорту Жешув (колаж РБК-Україна)
Марина Казакова
Марина Казакова
эксперт по туризму, владелица турагентства

Як зекономити, купуючи путівку з перельотом із сусідніх країн

Подорожі за кордон з України через війну Росії проти нашої країни зараз можливі тільки на автомобілі, поїзді або автобусі. Небо закрите, і аеропорти, на жаль, стоять порожні.

Але забронювати квиток на літак можна з сусідніх країн Європи. Фахівець з туризму Марина Казакова каже, що це найзручніший варіант для українців, які зараз вже знаходяться за кордоном. Втім, і з України до найближчого аеропорту Жешув у Польщі не так вже й далеко.

У колонці для TRAVEL РБК-Україна Марина Казакова розповідає, як зекономити, купуючи тур з перельотом із сусідніх країн.

Які аеропорти найближчі до України

Хоч небо України зараз закрите, я вважаю, кардинальних і безповоротних змін не відбулося. Після перемоги у війні небо відкриється, та й зараз ми так само можемо відвідати будь-які відкриті країни, як і раніше.

Лише замість аеропортів Києва/Львова/Харкова треба летіти із аеропортів сусідніх європейських країн.

Авіатури за кордон під час війни. Що змінилося для українців цього літа

Фото: Від Львова до аеропорту в Любліні – близько 200 кілометрів (wikipedia.org)

  • Найближчий до України аеропорт – Жешув/Ряшів у Польщі. До нього зручно добиратися автомобілем або автобусом зі Львова. Від кордону з Україною до нього всього близько 90 кілометрів.
  • Ще один аеропорт знаходиться у польському Любліні. Відстань від Львова до нього – близько 200 кілометрів, а з Києва – 600. З Жешува та Любліна курують більшість чартерних рейсів на курорти "пляжних" країн.
  • Також можна полетіти по деяких напрямках з аеропорту Кишинева у Молдові. Він знаходиться у приблизно 70 кілометрах від кордону з Україною. До Кишинева є автобусні рейси з Чернівців, Львова та інших міст на Заході нашої країни.
  • Ще один варіант – скористатись рейсами з аеропорту Яси в Румунії, це близько 160 кілометрів від кордону з Україною. Звідти, як і з усіх вищевказаних аеропортів, по різних напрямках літають компанії-лоукостери.

Які головні переваги авіатурів

  • швидше за автобус;
  • більш безпечний і зручний вид транспорту.

Недоліки турів з перельотом

  • висока ціна;
  • велика кількість переїздів та нерідко – довгий час на очікування багажу

З аеропортів Європи "європейські" ціни. Як зекономити

Оскільки ми летимо із європейських міст, то й потрібно розуміти, що й ціна на такі тури нерідко "європейська". Що я маю на увазі? Розгляньмо на конкретному прикладі замовлення моїх туристів. Проаналізуємо, яка буде ціна туру із вильотом із Польщі.

Авіатури за кордон під час війни. Що змінилося для українців цього літа

Фото: Зекономити на відпочинку в Туреччині можна, обравши автобусний тур замість перельоту (unsplash.com)

Минулого року мої туристи відпочивали у Туреччині. Летіли із Києва 16 серпня на 7 ночей. Сім’я із 2 дорослих та 2 дітей (5 та 7 років) відпочивали у готелі Nirvana Dolce Vita 5* (Текірова). Ціна туру склала 88 000 грн, що в еквіваленті становило 2 757 евро (зверніть увагу – ціна актуальна на момент бронювання туру).

Зараз ціна на цей тур із вильотом з польського Жешува складає 234 818 грн, що в еквіваленті 6 528 євро. Додаємо затрати на трансфер до/з аеропорту 1500 грн/особи в 1 сторону. Всього тур виходить 246 818 грн.

Як бачимо, ціна на вильоти з Європи справді європейська, у нашому випадку – вища на 280%.

Порада, як зекономити на відпочинку у Туреччині. Якщо ви хочете відпочити в цій країні "не за всі гроші світу", то замість авіаперельоту можна скористатись автобусним туром до Анталії. Тоді конкретно за цей тур Nirvana Dolce Vita 5* (Текірова) коштував би 130 тисяч з переїздом автобусом замість 246 тисяч з польотом на літаку. Математика проста!

До аеропорту Жешува ще потрібно доїхати. Приблизно 12 годин у дорозі. Далі дві години чекаємо в аеропорту, три години летимо, одну годину проходимо контроль і забираємо багаж, далі – дві години трансферу. І разом виходить мінімум 20 годин у дорозі. Це за умови, що митницю пройдете швидко. Автобусом їхати 39 годин. І прямо з вашого обласного центру до готелю.

Думаю, із різницею у часі в 19 годин та економією в 104 000 грн можна потерпіти деякі незручності.

Нагадаємо, раніше Марина Казакова писала про переваги й недоліки автобусних турів з великих міст України за кордон.