ru ua

Помер композитор Дживан Гаспарян: автор музики до багатьох голлівудських шедеврам

Помер композитор Дживан Гаспарян: автор музики до багатьох голлівудських шедеврам Фото: помер композитор Дживан Гаспарян (newsmuz.com)

Знаменитий композитор і музикант Дживан Гаспарян помер в США на 93 році життя. Його музику і композиції на дудуку знав весь світ, він був автором багатьох саундтреків до голлівудських фільмів.

Про смерть композитора повідомив на своїй сторінці в Facebook його онук - Дживан Гаспарян-молодший.

"З глибоким болем пишу про свою велику втрату. Нехай упокоїть Бог твою душу на небесах. Сьогодні вночі світ зазнав непоправної втрати. Прекрасна душа. Нехай Бог береже яструба на світлому небі", - написав Гаспарян-молодший.

Дживан Гаспарян - знаменитий вірменський музикант і композитор, майстер гри на дудуці, професор Єреванської консерваторії, володар безлічі нагород, автор багатьох відомих композицій.

Народився 12 жовтня 1928 року в селі Солак у Вірменії. Дитинство провів у дитячому будинку, оскільки батько пішов на фронт, а мама померла.

З 6 років почав грати на дудуці – вірменському музичному інструменті. Також навчався грі на зурні та шві. Музику вивчав самостійно - по грі старих майстрів.

У 1948 році його прийняли в ансамбль національної пісні та танцю, і він вперше вийшов на сцену - відразу солістом. У 1956 році отримав першу музичну премію, а в 1957 році поїхав до США на гастролі.

Володар чотирьох медалей ЮНЕСКО - в 1959, 1962, 1973 і 1980 році. З 1980 року почав працювати в США і писати саундтреки та мелодії для голлівудських кінофільмів. Його музика звучить в таких кінокартинах: "Остання спокуса Христа", "Гладіатор", "Код да Вінчі", "Хроніки Нарнії".

У 1990 році активно працював у США разом з онуком, своїм послідовником – Дживаном Гаспаряном-молодшим. Гастролював по всьому світу, працював з багатьма відомими музикантами та композиторами Європи й США.

У 2002 році отримав престижну музичну нагороду WOMEX, у 2006 був номінований на Греммі. У 2010 році виступив на Євробаченні разом з Євою Рівас.

В останні роки жив на дві країни - в США і Вірменії. Викладав свою майстерність і передавав знання онукові. У 2017 році його спіткала особиста трагедія – померла його вірна супутниця життя, дружина, балерина Астхік Заргарян, з якою майстер прожив більше ніж 50 років.

Jivan Gasparyan - They Took My Love Away