В Україні для водіїв створили особливий сервіс: подорожувати буде легше

П'ятниця 09 жовтня 2020 17:55
В Україні для водіїв створили особливий сервіс: подорожувати буде легше
Для водіїв в Україні запустили новий сервіс (колаж РБК-Україна)

Укравтодор запустив спеціальний сервіс для водіїв

В Україні для водіїв розробили спеціальний додаток, яке дозволяє скаржитися на ями на дорогах. Крім того, ресурс попереджає автомобілістів про ремонтні роботи на трасах.

Про відкриття доступу до геоданих про дороги державного значення розповіли в прес-службі Укравтодору.

Зазначається, що геокалькулятор дозволяє здійснювати перерахунок лінійних кілометрових координат доріг держзначення (км+) в геопросторові координати (WGS84) і навпаки. Для програмного доступу до цих даних був розроблений відкритий прикладний програмний інтерфейс (API).

У відомстві розповіли, що до появи геокалькулятора, визначити, де саме на дорозі знаходиться певна дорожня споруда чи точка (наприклад, км 89 + 304) без спеціальних знань було досить складно. Тепер все відбувається автоматично, і ви можете відстежувати розташування лінійних прив'язок за допомогою картографічного сервісу (на кшталт GoogleMaps), маючи картографії координати.

За словами голови Укравтодору Олександра Кубракова, цифровізація геоданих доріг і надання доступу до них є "основою якісних ІТ-рішень для управління дорожньою галуззю". У планах - інтегрувати у 2021 році інструменти "інтерактивної карти" Укравтодору в додаток "Дія".

Зараз API сервіс надає доступ до даних про міжнародних, національних і регіональних автомобільних доріг. В майбутньому планується доповнення даними про територіальні дороги та дороги місцевого значення.

Для чого потрібен API та геокалькулятор

  • Сервіс дозволяє моніторити стан будівництва та ремонтів доріг, а також контролювати цей процес.
  • Подорожувати буде легше і швидше, оскільки GPS-навігатори з геоданими та інформацією про ремонти на дорогах зможуть рекомендувати оптимальний маршрут.
  • Геодані можуть підвищити точність збору, систематизації та аналізу даних про автомобільні дороги, об'єкти та споруди на них, транспортні потоки.
  • Якщо водій помітив небезпечну ділянку або ситуацію на дорозі (в тому числі і ями), можна оперативно повідомити Укравтодору або місцевій владі про перешкоду.

Отримати доступ до даних можна за посиланням https://kmplus.ukravtodor.gov.ua/

Прототип геокалькулятора доступний за лінком https://kmplus.org.ua

Раніше ми писали про те, що в Україні створили додаток, що пропонує заробляти на водіях порушниках ПДР.

Нагадаємо також, що нещодавно в МВС розповіли про новий спосіб перевірки водійських прав.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся