ru ua

Сода лікує рак, а грітися треба глінтвейном: шкільні підручники зганьбилися з "ляпами"

Сода лікує рак, а грітися треба глінтвейном: шкільні підручники зганьбилися з "ляпами" У підручниках для школи знайшли питання про алкоголь (колаж: РБК-Україна)

Підручники для школи зганьбилися дивним змістом

В українських шкільних підручниках знайшли низку дивних "ляпів". Так, підручник для 9 класу запевняє, що сода може лікувати рак, а третьокласникам поставили питання - чи варто в горах грітися глінтвейном.

Як повідомляє канал "OneNews Україна", в українському підручнику з хімії для дев'ятикласників розповіли, що сода лікує рак. Автори цього перла послалися на сайт Всеукраїнської асоціації пенсіонерів.

Цей підручник видали в 2017 році, він рекомендований Міністерством освіти і науки України.

"Харчова сода створює лужне середовище в організмі, в якій не можуть жити і розмножуватися ракові клітини, віруси і бактерії. Тому радять пити її водяний розчин для профілактики і лікування онкологічних захворювань..." - говорить книга.

Сода лікує рак, а грітися треба глінтвейном: шкільні підручники зганьбилися з "ляпами"

Підручник для 9 класу допоможе вилікувати рак (фото: t.me/onenewsukraiine)

А ось директор однієї з київських шкіл Дмитро Ламза розповів в Facebook, що до нього телефонують батьки і питають, як пояснити дітям, що таке глінтвейн.

Як виявилося, третьокласників у підручнику "Я досліджую світ" ставлять перед вибором: грітися в горах глінтвейном, як це іноді роблять дорослі", чи ні.

Сода лікує рак, а грітися треба глінтвейном: шкільні підручники зганьбилися з "ляпами"

Дітей запитали, чи потрібно "грітися" глінтвейном (фото: facebook.com/Дмитро Ламза)

"Дзвонять мені батьки учнів 3-го класу (не моя школа) з простим питанням: як пояснити дитині, що таке глінтвейн? У мене німа пауза... "Скажу відверто, я і сам не знаю, що це таке" - була моя відповідь... А чому таке питання? ''- запитав я впевнено. У підручниках, які роздали в школі, є завдання, де у дитини запитують багато цікавого", - пише педагог.

Раніше ми писали, що у підручнику за 10 клас знайшли мем з "сумним Кіану".

Крім того, в Криму в підручниках з історії розпалюють ненависть до кримських татар.