Не тільки кишкова інфекція: українцям розповіли, де заборонено купатися

Неділя 09 серпня 2020 10:33
Не тільки кишкова інфекція: українцям розповіли, де заборонено купатися
Українцям розповіли, де заборонено купатися (колаж РБК-Україна)

Інфекціоніст попередив про можливі захворювання в разі купання на непридатних пляжах

Українцям розповіли, де краще не купатися. Лікар-інфекціоніст Андрій Алфьоров розповів, що в літній сезон на пляжах виростає ризик отримати небезпечне інфекційне захворювання - кишкову паличку, лептоспіроз та інші. Також він розповів, як відрізнити придатні для купання пляжі.

"Ризики концентрації збудників вище там, де менше швидкість течії й менше глибина. Тобто теоретично, якщо заплисти подалі та там пірнати, то ризик зараження інфекційними захворюваннями менше. Там же, де вода стояча, де немає особливої ​​течії, то само собою зростає ризик заразитися тією чи іншою інфекцією - і необов'язково це кишкова інфекція", - зазначив інфекціоніст в ефірі телеканалу "Україна 24".

За даними медика, не надто популярною, але досить поширеною інфекцією є лептоспіроз, який призводить до інвалідності та навіть летального результату.

"Ще одна інфекція, яка поширена, особливо на півдні, але широкому загалу маловідома - це лептоспіроз. Це досить небезпечне захворювання, яке нерідко закінчується або інвалідністю, або смертю. Їм також можна заразитися в стоячій воді при мікротравмах шкіри. І виявляється воно лихоманкою, болями в м'язах, пожовтінням шкіри, порушенням функцій печінки й нирок", - розповів він.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, скільки насправді коштує відпочинок на морі в Бердянську.

Також пропонуємо почитати, скільки коштує відпустка на зарубіжних курортах під час карантину.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся