ru ua

Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"

Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон" НСК "Олімпійський" прийме на своєму полі Фінал Ліги чемпіонів (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

У Києві передбачено облаштування як мінімум чотирьох локацій під фінал Ліги чемпіонів

Фінал Ліги чемпіонів УЄФА-2018 відбудеться вже через пару тижнів – 26 травня. Саме Києву "випав жереб" приймати фанатів "Реала" і "Ліверпуля". При цьому гості та жителі столиці розраховують не тільки потрапити на НСК "Олімпійський", де команди топових футбольних клубів зіткнуться у поєдинку за першість у найпрестижнішому європейському футбольному турнірі. Очікуються також організація "класичних" розваг для шанувальників футболу: фан-зони, трансляції, спілкування з кумирами і т. д.

Київ не планує відставати, намагаючись максимально задовольнити футбольні запити вболівальників. Вже зараз в самому "серці" столиці, на Хрещатику, облаштовують головну локацію до Ліги Чемпіонів УЄФА – "фан-зону".

Не менш активно до напливу фанатів готується й "Олімпійський" – з 15 травня тут остаточно обмежать можливість відвідувань, а заїзд на територію комплексу буде категорично заборонений.

Перш ніж повністю "зануритися в очікування" Ліги чемпіонів, 14 травня на НСК "Олімпійський" провели день відкритих дверей. Журналісти змогли ознайомитися з підготовкою наступних локацій: зовнішній периметр, лінія поля, чаша стадіону, ложа преси, роздягальні гравців.

Відзначимо, що 24 травня на стадіоні "Динамо" пройде фінал жіночої Ліги чемпіонів УЄФА, де за титул кращої жіночої команди Європи боротимуться "Ліон" і "Вольфсбург".

STYLER побував на головному футбольному полі столиці, який прийматиме фіналістів Ліги Чемпіонів УЄФА 2017-2018.

НСК Олімпійський

На полі НСК "Олімпійський" 26 травня вийдуть фіналісти Ліги Чемпіонів УЄФА – ФК "Реал Мадрид" і "Ліверпуль" (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Як з'ясувалося, ще з середини квітня "Олімпійський" фактично відмовився від проведення основних заходів, зосередившись на підготовці до Ліги чемпіонів. При цьому до початку червня комплекс перейшов під контроль структур УЄФА, представники яких моніторили і інспектували хід капремонту. Так, був запланований ремонт всіх систем стадіону. Крім того, необхідно було привести ці системи, служби та інфраструктуру у відповідність з вимогами УЄФА.

Наголошується, що капітальний ремонт "Олімпійського" вже завершено. На даний момент тут тестуються і виправляються несправності, доробляються останні штрихи.

На капремонт центрального стадіону Києва було витрачено 102 млн гривень, про що повідомляє "Украинформ".

Капремонт на НСК

Під час капремонту на НСК "Олімпійський" відремонтували освітлення, інформаційні табло, гідроізоляцію покрівлі і конструкцій (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Поле на Олімпійському

Було проведено благоустрій території стадіону і замінені камери спостереження (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Стадіон Олімпійський в Києві

Всі системи і інфраструктуру "Олімпійського" приведуть до стандартів УЄФА (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Відомо, що на другому ярусі комплексу буде знаходиться преса. При цьому "Олімпійський" може розмістити близько 300 журналістів. В цей же час на Фінал Ліги чемпіонів 2018 вже акредитувалися 1,5 тис. працівників ЗМІ!

У зв'язку з цим довелося розширити так звану ложу преси.

Ложа преси на Олімпійському

Через ажіотаж з боку журналістів частина сидінь на НСК "Олімпійський" довелося прибрати (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Олімпійський готовий до Ліги чемпіонів

Як бачимо, на трьох секторах вже прибрали глядацькі місця. Саме тут розміститься преса. На даний момент ложа преси знаходиться в "сирому" стані (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Фінал Ліги чемпіонів УЄФА 2018

Ложу преси активно облаштовують до Фіналу Ліги чемпіонів 26 травня (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Огляд з ложі для преси

Огляд з ложі для преси (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

ВІП-сектор Олімпійському

У ВІП-секторі встановлені м'які сидіння (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Трансляція матчу Реал-Ліверпуль

Зараз активно облаштовують телеміст для трансляції матчу "Реал-Ліверпуль" (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Трансляція матчу Реал-Ліверпуль

При цьому вже більше 60 трансляторів оформило ліцензії на показ матчу (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Під час дня відкритих дверей на НСК "Олімпійському" була також можливість розглянути роздягальні футболістів. Нічого зайвого: душові, масажні столи, тумбочки, телевізор для трансляції.

Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"

Ось так виглядає одна з роздягалень і зон відпочинку, яка прийме у своїх стінах футболістів "Реала" і "Ліверпуля" (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"

А через цей зал команди будуть виходити на поле (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Центральна "фан-зона" на Хрещатику - "Фестиваль чемпіонів"

Оглянувши підготовку НСК "Олімпійський" до прийому Фіналу Ліги чемпіонів УЄФА-2018, STYLER також попрямував до центральної фан-зони в Києві, яка, до речі, виявилася ніякою не "фан-зоною".

Як відомо, до 30 травня перекрили ділянку від вулиці Богдана Хмельницького до Майдану Незалежності, встановивши по його периметру огорожі.

Фан-зона на Хрещатику

Центральну локацію для вболівальників на Хрещатику відгородили від перехожих (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Саме на цьому відрізку облаштовують так звану локацію "Фестиваль чемпіонів", розраховану на 20 тис. уболівальників. І називати її "фан-зоною" не цілком коректно.

"Якраз та локація, яку багато в ЗМІ називають "фан-зоною", і називається офіційно "Фестиваль чемпіонів". Справа в тому, що тут не передбачена трансляція матчу. Але буде багато інших активностей", - пояснює головний представник Київської Міської Державної Адміністрації з питань, пов'язаних з підготовкою до фіналу Ліги чемпіонів, Андрій Мірошниченко.

На локації "Фестивалю" буде встановлена сцена, на якій виступатимуть різні артисти.

Монтаж сцени на "Фестивалі чемпіонів"

Монтажні роботи на Хрещатику обіцяють завершити до кінця тижня (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Тут же, на "Фестивалі", для вболівальників передбачена організація так званого музею Ліги Чемпіонів. А ще – презентація партнерів УЄФА.

Ще одна особлива зона "Фестивалю чемпіонів" – футбольний майданчик, де відбудеться "Матч зірок". При цьому поки що не відомо, які саме "зіркові" учасники діляться на команди. На даний момент у ЗМІ є інформація лише про двох із них – брати Клички.

За словами Андрія Мірошніченка, "Матч зірок" пройде у форматі 5х5. Команди зіграють у два періоди по 15 хвилин.

фотозона

Недалеко від локації "Фестивалю" встановили фотозону (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Де ж буде проходити онлайн-трансляція фінального матчу Ліги чемпіонів? Про це поки не відомо.

"Поки не можу сказати, де саме передбачена трансляція. Нам необхідно отримати ліцензію, тоді й скажемо", - каже Андрій Мірошніченко.

Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"

Роботи з благоустрою локації "Фестиваль чемпіонів" на Хрещатику (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Також у Києві, крім Фестивалю чемпіонів", передбачено інші локації.

"Буде зона публічного перегляду. Але знову-таки, назвати її "фан-зоною" не можна, так як крім перегляду там більше нічого не буде передбачено. Контрактова площа – один з варіантів, де можна буде організувати публічний перегляд матчу.

Буде ще дві локації – так звані мітинг-поінти. Це технічні зони, де будуть знаходиться фанати "Реала" і "Ліверпуля". Перші облаштують зону на території біля "Палацу україна", другі – в парку ім. Т. Шевченка. Відомо, що "реаловці" будуть проводити на своєму мітинг-поінті різні активності. "Ліверпуль", швидше за все, також", - розповів у коментарі STYLER Андрій Мірошниченко.

На даний момент найактивніше взялися саме за організацію "Фестивалю чемпіонів". Тут вже монтують сцену кілька десятків робітників. Підготовку обіцяють завершити вже до кінця тижня.

Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"Фінал Ліги чемпіонів 2018: чи готовий "Олімпійський" до матчу Реал-Ліверпуль і чому у Києві не буде "фан-зон"

Підготовка НСК "Олімпійський" до Фіналу Ліги чемпіонів УЕФЕ 26 травня (фото: РБК-Україна, Віталій Носач)

Нагадаємо, що 27 травня пройде день Києва. Адміністраціія міста вирішила не прибирати "Фестивальне містечко", яке й після вирішального матчу продовжить працювати.

До речі, в мережі вже є відео, як проходить установка головної "фан-зони" столиці до фіналу Ліги чемпіонів УЄФА.

Як на Хрещатику будують фан-зону: відео з висоти (відео: youtube / Апостроф)

Нагадаємо також: в ніч з 26 на 27 травня роботу міського пасажирського транспорту продовжать на 3 години, організувавши перевезення існуючими маршрутами міського наземного пасажирського транспорту, які проходять біля станцій столичного метро (після проходження останніх поїздів).

Як потрапити на гру фіналу Ліги чемпіонів 26 травня (відео: STYLER.rbc.ua)