Січень – найкращий місяць для купівлі житла: пояснюємо чому

Січень – найкращий місяць для купівлі житла: пояснюємо чому Фото: забудовники у січні вельми гнучкі щодо ціноутворення та надання індивідуальних знижок (unsplash.com)

Усі, хто коли-небудь мав справу з ринком нерухомості – знають про його сезонність. Кожен місяць року має свої особливості щодо пошуку та оформлення угод з купівлі житла. Це питання актуальне як для первинного, так й для вторинного ринків, як багатоповерхових, так й заміських будинків.

Чому варто вибирати та купувати житло в січні – розповідає РБК-Україна Realty з посиланням на Фейсбук-сторінку СЕО девелоперської компанії Greenol Олега Приходька.

Чим особливий січень на ринку

Індивідуальні особливості періоду: один з найкоротших місяців за кількістю робочих та банківських днів та найбільшою кількістю святкових та вихідних. Разом з вихідними спадає бізнес-активність у всіх сферах діяльності країни, навіть президенти влаштовують собі канікули.

Забудовники можуть розраховувати на манну небесну у вигляді потенційних покупців, які отримали річні бонуси від роботодавців та/або вдало закрили свій фінансовий рік. Для багатьох забудовників січневий покупець – це дивовижний скарб, якого намагаються задовільнити всім офісом продажу при підтримці солодощів та запашної кави.

Місяць подарунків від забудовників

Забудовники у січні вельми гнучкі щодо ціноутворення та надання індивідуальних знижок, адже цифри річних звітів вже закриті, розпочинається новий звітний рік і всі накопичувальні звітні відомості у цей час захопили лише нулі, які терміново потрібно загнати у плюси. У залежності від погодних умов, особливо від температурних показників і відбувається графік будівництва нових об’єктів, адже лити бетон у мінус 20 – вельми не проста справа. Якщо покупець бажає оглянути новобудову на високому поверсі, то теплий непродувний одяг стане у нагоді.

Якщо шукаєте собі житло у невеликого забудовника – розпочніть пошук заздалегідь, адже початок нового року – це ще й початок нового періоду бюджету витрат, можливі зміни у рекламних стратегіях.Січень – найкращий місяць для купівлі житла: пояснюємо чомуФото: РБК-Украина

Вторинний ринок – час рієлторів-стажерів

Вторинний ринок цілком впевнено святкує. Як поодинокі продавці, так і професійні інвестори насолоджуються новорічним настроєм та сніжною природою. Загальна кількість об’єктів, які були виставлені на продаж у порівнянні з цифрами 4-го кварталу, минулого місяця зменшилася на 25-30%. І нехай бізнес не заважає лижно-глінтвейному відпочинку, і всі точно знають, квадратні метри, підготовлені до продажу, ніде не подінуться.

Шукати собі квартиру у сегменті "економ плюс" чи "бізнес мінус" – нелегка справа у цей період. Із різних причин, зима – це ще й активізація агенцій з нерухомості у пошуку нових спеціалістів з продажу та оренди. Вірогідність натрапити на стажера дуже висока, тому пильнуйте та вимагайте професійного сервісу від посередника.

Є висока вірогідність, що якийсь із об’єктів чи секцій житлового комплексу був зданий у експлуатацію наприкінці минулого року, у такому випадку ризики щодо придбання новобудови мінімальні, проте ціни найбільші за увесь період продажу саме цих квадратних метрів. Хоча і у цьому випадку є плюси – можливість придбання квартир у первинних інвесторів, можливо навіть по договорах переуступки права вимоги.

Будинок за містом – перевірка зимою

Огляд заміського житла у січні покаже, чи справді у засніжену пору року ви зможете безперешкодно добратися від дому до міста та назад. Особливу увагу необхідно приділити дорогам із надлишковим нахилом, адже не завжди вчасно обробляються дороги від ожеледиці.

Найсуворіші морози на Хрещення покажуть вам чи справді якісно будинок утеплений, чи дотримані технології закладення фундаменту та підлоги щодо промерзання, наскільки фахово підібрані та змонтовані склопакети, адже їхнє промерзання чи запотівання – це турботи майбутніх мешканців. Хто хоче мати дискомфорт через струмки конденсату з підвіконня на підлогу? Якщо навкруги котеджу є застаріла сільська забудова, то дим та чад від опалення дровами та торфом може стати неприємним додатком до свіжого повітря.Січень – найкращий місяць для купівлі житла: пояснюємо чому

Фото: flickr.com

Первинний ринок заміського житла – це природа та оточення, під’їзні шляхи та якість комунальників з прибирання снігу. А якщо у планах користування маршрутним транспортом, необхідно перевірити доступ до його зупинок та інтенсивність руху, адже мороз – не найкращий товариш у очікуванні.

Найчастіше будівництво взимку затухає, хочо це залежить від ступеню готовності будинків. Тимчасові відключення електроенергії у віддалених від міст поселеннях – як питання для вивчення потенційним покупцям. Як правило, зима – це мінімальний потік покупців заміського житла, а значить – найліпші шанси отримати індивідуальну знижку при купівлі.

Поради для січневих покупців

Найчастіше на новорічні свята відбуваються коливання курсу валют. І якщо заощадження потенційного покупця у валюті, то курс рекомендується відслідковувати ще з середини жовтня.

У січні, як правило, забудовники не вдаються до стрімких змін своєї цінової політики, тому медіанні ціни сталі у цей період.

Із прийняттям закону 6500, змінилися умови оподаткування операцій із нерухомим майном. Тому необхідно поцікавитися про термін володіння нерухомістю у продавця.

Зважаючи на перелічені аспекти та не менш значні загальні рекомендації щодо придбання квартир у січні – звернути увагу на первинний ринок та шукати знижки від забудовників, можливо у когось ще будуть діяти новорічні, а хтось відгукнеться на індивідуальну. Щодо заміського житла – перевірка безперешкодної доступності до нього та енергоефективності готового житла.

Раніше ми розповідали, що заміський ринок Київської області показав рекордне зростання.