Журналісти розслідували будівельні махінації "Укогруп"

Четвер 26 травня 2016 16:26
Журналісти розслідували будівельні махінації "Укогруп"

Найодіознішим забудовником у Києві є Укогруп, конгломерат компаній, частина яких існує під брендом Сітігруп. Про це пише журналіст Галина Корба у своїй статті "Дах поїхав. Київ стає епіцентром гігантської будівельної афери".

"Експерти пов'язують Уко з бізнесменом Анатолієм Войцеховським. В активі групи — понад 40 житлових комплексів по всьому місту і близько сотні невеликих фірм, зовні не пов'язаних один з одним і оформлених на підставних осіб", - йдеться в статті.


Відзначається, що жоден з об'єктів Уко, за даними експертів, не має повного пакета документів і не відповідає нормам безпеки. "Більше того — за десять років існування групи жоден її будинок не здали в експлуатацію і ніхто з тисяч інвесторів не отримав ордер на житло", - йдеться в матеріалі.

Як каже Євген Лебедєв, громадський борець з незаконними столичними забудовами, Войцеховський став автором грандіозної афери. "Це запорізький босяк, який зіграв на жадібності інших людей",— пояснює активіст.

Схема роботи Укогруп, за словами одного з колишніх топ-менеджерів, який побажав залишитися неназваним, налагоджена до дрібниць. Перед кураторами об'єктів стоїть завдання: будувати досить активно, щоб нарощувати продажу, але не добудовувати. Інвесторів приваблюють низькими цінами, нечуваними акціями і розстрочками. Наприклад, останнім часом пропонують послугу у вигляді безкоштовного таксі у відділ продажів.

При цьому документів на землю у об'єктів Укогруп, як правило, немає. І вони майже завжди порушують норми по поверховості, добудовуючи зайві поверхи, йдеться в статті.

Коли вільні квартири в недобудові закінчуються, в Укогруп закладають другу секцію. І так далі — процес може тривати довго, пояснює співрозмовник журналіста.

В місяць продажникам Укогруп, за його словами, вдавалося залучати за 10-15 млн грн — за середньої вартості житла в 11 тис. грн за 1 кв. м. Частина цих грошей тут же виводилася, частина залишалася в країні. За підрахунками громадських активістів, за десять років сума набігла колосальна — не менше 500 млн дол.

Без документів на землю ввести будинок в експлуатацію не можна, але зневірених інвесторів це не зупиняє — в деякі комплекси люди все ж заселяються. Умови складні — у будинках можуть бути відсутніми ліфти, повноцінне водопостачання і електрика.

Співробітники Укогруп підключають будинки до електромереж на правах будмайданчиків, самостійно врізають труби в систему міського водопроводу. "А з мешканців через свій комерційний ЖЕК ще і беруть за це гроші",— розповідає джерело видання.

Піраміда Укогруп стала можливою, за словами її колишнього топ-менеджера, на якого посилається видання, завдяки тому, що до Майдану керівники компанії користувалися прихильністю людей з оточення Віктора Януковича. Зараз же власники намагаються діяти через МВС і Генпрокуратуру. "Принципово всі питання з міліцією і прокуратурою вирішуються [керівництвом групи] нагорі,— каже екс-менеджер.— З міліцейським персоналом нижньої і середньої ланок домовляються по мірі надходження проблем".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся