ua en ru

Журналіст заявив, що суд зобов'язав ГПУ порушити справу проти директора НАБ

Журналіст заявив, що суд зобов'язав ГПУ порушити справу проти директора НАБ Фото: Журналіст Володимир Бойко

Суд зобов'язав Генеральну прокуратуру України (ГПУ) відкрити кримінальне провадження стосовно директора Національного антикорупційного бюро (НАБ) України Артема Ситника. Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Володимир Бойко.

Так, за даними журналіста, слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив скаргу народного депутата Ігоря Луценка і зобов'язав ГПУ відкрити кримінальне провадження стосовно Артема Ситника, в діях якого вбачаються "ознаки низки корупційних злочинів, вчинених в інтересах приватного підприємця Віталія Шабуніна і тричі судимого приватного підприємця Дмитра Шерембея".


Бойко додав, що зазначені підприємці, балотуючись у 2015 році в Раду громадського контролю при НАБУ, подали неправдиву інформацію про себе. Так, за його даними, Шабунін приховав у декларації про доходи земельну ділянку, яку він придбав у 2014 році на кошти, отримані від посольства Нідерландів на "боротьбу з корупцією". Шерембей, в свою чергу, як зазначив журналіст, приховав свою основну професію "домушника" і не вказав, "на яких посадах працював у виправних колоніях, коли відбував покарання за скоєні ним квартирні крадіжки".

"У відповідності з Положенням про Раду громадського контролю при НАБУ Ситник був зобов'язаний достроково припинити повноваження не тільки Шабуніна та Шерембея, але ще чотирьох членів цієї Ради - від псевдо-громадських організацій Центр протидії корупції та Транспаренсі Інтернешнл Україна, які висунули брехунів. Але Ситник цього не зробив навіть після того, як до нього з відповідною вимогою звернулися народні депутати, в тому числі Ігор Луценко. Зате Ситник, якого з Шабуніним пов'язує бурхлива комерційна діяльність по засвоєнню іноземної фінансової допомоги, розпорядився прибрати з сайту НАБУ декларації про доходи та автобіографії членів Ради громадського контролю при НАБУ ", - написав журналіст.

"Враховуючи це Ігор Луценко звернувся до Генеральної прокуратури України з заявою про злочин, вчинений Ситником в інтересах приватних підприємців Шабуніна та Шерембея, відповідальність за який передбачена ч. 1 ст. 351 КК України - невиконання законних вимог народного депутата України", - додав він.

Але, пише Бойко, Юрій Луценко, який, на його думку, "випадково займає посаду генерального прокурора України", заборонив вносити заяву народного депутата України в Єдиний реєстр досудових розслідувань, мотивуючи це тим, що "він прийшов у Генпрокуратуру не для того, щоб з кимось сваритися. Тоді Ігор Луценко звернувся в суд ".

"Представник Генпрокуратури в судове засідання не з'явився, але суддя Новак Р. В. знайшов аргументи скарги переконливими і зазначив, що в діях Ситника є явні ознаки злочину, а потім Генеральна прокуратура України зобов'язана внести заяву Ігоря Луценка до ЄРДР, відкрити по Ситнику кримінальне провадження та почати досудове слідство", - написав журналіст.