"Житомиргаз": кілька категорій споживачів заплатять за доставку мінімально

"Житомиргаз": кілька категорій споживачів заплатять за доставку мінімально
Ілюстративне фото (УНІАН)

Регулятор схвалив постанову, яке передбачає мінімальну плату для деяких категорій споживачів

НКРЕКП затвердило мінімальний розмір плати за доставку. Рішення торкнеться нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців і які не користувались газом. Розмір мінімального платежу по Житомирській області становитиме від 3,5 до 28 гривень на місяць. Про це повідомляє прес-служба АТ "Житомиргаз".

Так, 6 березня Регулятор схвалив постанову, яке передбачає мінімальну плату для наступних категорій споживачів:

  • нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший ніж дев'ять місяців;
  • домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл.

Розмір мінімальної плати, в залежності від наявності газового обладнання

Домогосподарство з газовою плитою

3,47 грн

Домогосподарство з плитою та газовою колонкою

11,21 грн

Домогосподарство з автономним опаленням

27,95 грн

У прес-службі зазначили, що оновлені рахунки споживачі отримають в квітні. Тим, хто вже сплатив по квитанціях в січні та лютому, буде здійснено перерахунок. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв та звертатись до контакт-центру.

"Для розрахунку мінімальної плати за доставку для домогосподарств НКРЕКП використало діючі норми споживання газу. Вони розраховані на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 № 143 "Питання споживання природного газу", - йдеться у повідомленні.

За словами прес-служби, розмір мінімальної плати для домогосподарств, які використовують газ комплексно, розрахована з середньомісячного обсягу споживання у міжопалювальний період. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку.

"Нагадаємо, 24 грудня 2019 року НКРЕКП було прийняте рішення вилучити з рахунків за газ плату за його доставку. Вже в січні споживачі природного газу отримали два окремих рахунки: один за газ, другий – за його розподіл. Вартість послуг з доставки газу була виключена з загального рахунку за газ і виставлена окремою квитанцією. Раніше вартість доставки газу була врахована в ціні газу", - йдеться у повідомленні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся