Житлова нерухомість-2018: підсумки і прогнози

Прес-релізи, Середа 25 квітня 2018 09:00
Житлова нерухомість-2018: підсумки і прогнози

Статут від "експертів" в нерухомості, які часто не володіють повною інформацією і не є фахівцями, ми, девелоперська компанія Kanzas Real Estate спільно з проектом ЖК "Престиж Хол", спираючись на свій багаторічний досвід, продовжуємо інформаційно-освітній проект в сфері нерухомості!

Оренда виросте! Час купувати!

У Кабінеті міністрів України розробили правила оренди житла. Таким чином чиновники хочуть змусити орендодавців платити податок на прибуток (18%) і військовий збір (1,5%). Як стверджують експерти, така ініціатива може призвести не до дотримання норм і висновку ринку з тіні, а до серйозного подорожчання оренди - природно, для тих, хто знімає житло. Тобто якщо уряд запровадить нові правила, орендарів чекає неприємний "бонус" у вигляді мінімум 3000 гривень додатково на місяць за квартиру, яка їм зовсім не належить.

У той же час через велику пропозицію на ринку столичної нерухомості в сегменті первинного будівництва вартість квадратного метра падає. І це чудова новина, адже саме зараз - саме час підібрати собі затишне житло за відповідною ціною.

Житлова нерухомість-2018: підсумки і прогнози

Як змінилися пропозицію і попит


Статистика показує, що в січні 2018 року продовжилася тенденція всього 2017 року. Головним курсом на ринку новобудов Києва став активний запуск нових проектів, завдяки чому минулий рік став рекордним за цим показником. Аналітики вказують, що за рік кількість новобудов, в яких були відкриті продажу квартир, зросла на 25% - з 158 об'єктів до 197. За кількістю нових житлових комплексів - це більше, ніж за попередні два роки. Порівняємо з кінцем 2014 року: тоді забудовники пропонували квартири в 129 об'єктах. Так що приріст нових ЖК склав 53%.

Після передноворічних розпродажів зазвичай спостерігається спад: продавці нерухомості не такі активні, що пояснюється пасивністю покупців: хтось їде у відпустку, хтось просто вирішує перепочити від свят. Однак в 2018 році, стверджують учасники ринку, зростає рівень пропозиції на первинному ринку житла Києва - багато житлових комплексів, в яких забудовники пропонують купити квартири. Так, в січні пропонувалися квартири в 198 ЖК від 72 операторів. В їх число входять як об'єкти незавершеного будівництва, так і нереалізовані квартири в будинках, зданих в експлуатацію.

За даними консалтингових компаній, основний акцент в попиті і раніше доводиться на бюджетний сегмент. Попит на квартири економ-класу зберігся на рівні 53%. Це говорить про падіння купівельної спроможності українців через зростання інфляції і падіння гривні.

Зараз основним трендом попиту на первинну житлову нерухомість стало збільшення інтересу інвесторів до престижного житла - нові комплекси бізнес- і преміум-класів користувалися високою популярністю у покупців. По-перше, завдяки продуманим концепціям. По-друге, в таких комплексах створюється продумана інфраструктура з високим рівнем безпеки і сервісу. По-третє, використовуються сучасні якісні матеріали та елементи смарт-технологій.

Скупий платить двічі

Одна з головних помилкових тенденцій останніх пару років - смарт-квартири. До цих пір існує думка, що це маленькі, але ергономічні "гніздечка". Запам'ятайте: смарт - від англійського smart - "розумний". А значить, смарт-квартира - не обов'язково маленька, але обов'язково розумна. Причому найчастіше чудеса сучасної технічної думки заховані так, що ніколи б не подумали, що вони взагалі є. Проте, пристрої створюють відчуття справжнього дому. Так, наприклад, в ЖК "Престиж Хол" ідеальну температуру і шумовий захист забезпечують ... фасади, які виконані по системі «вентильованого фасаду» з керамограніта виробництва канадської компанії Zerringer. Тут також передбачені місця для розміщення зовнішніх блоків систем кондиціонування та очищення повітря, що дозволяє створювати зручний мікроклімат всередині квартири.

У той же час, багато забудовників останнім часом почали економити на матеріалах - і це теж вже стало системою. Правда, це стосується економ- і комфорт-класів, а ось елітні житлові комплекси і бізнес -сегмент тримають марку, пам'ятаючи, що якісні матеріали - один з головних критеріїв статусності житла.

Великі виробники беруть сировину з перевірених кар'єрів і контролюють ситуацію в процесі виробництва. Відповідальний забудовник завжди може зажадати відповідні сертифікати на будівельний матеріал. Саме так поставлена ​​справа при зведенні будинків класу "бізнес і" преміум ". На жаль, при будівництві житла економ-класу забудовник намагається заощадити по максимуму. Наприклад, будівельник" економа "може не морочитися і купити задешево матеріали низької якості з коротким терміном експлуатації , відступивши таким чином від нормативів. І покупець в такому випадку вже через кілька місяців виявиться в дивовижною для нього ситуації, коли вікна засквозят, сантехніка потече, а балкон почне кришитися. Здавалося б, купили квартиру на "п рвічке ", а неприємності почалися - фарба на стінах не висохла.

Важлива деталь в сьогоднішніх реаліях - енергоефективність та енергозбереження. Квартира в житловому комплексі преміум-класу абсолютно не означає, що і платіжки за комунальні послуги її власники будуть отримувати "преміум". Власне, як і економ-варіант не забезпечить сущі копійки за "комуналку". Тут, знову ж таки, справа в матеріалі і, будемо чесні, совісті забудовника. Якщо пошкодували грошей і купили найдешевші матеріали - мешканці будинку будуть платити за тепло по повній програмі. А якщо стоять автономні регульовані системи опалення, в квартирі завжди буде комфортно, а рахунки приємно здивують.

Немає нічого більш вічного, ніж ремонт? Геть, стереотипи!

Звичайно, комфорт створюють не тільки батареї потрібної температури і чисте повітря, але і обстановка. Хто хоч раз в житті робив ремонт, зізнайтеся, скільки разів ви кричали в розпачі: "Ще раз візьмуся сам за ремонт - так краще відразу пристрелите!" Щоб такого більше не було, по-справжньому турботливий забудовник пропонує послуги компанії-партнера, за професіоналізм якого він персонально несе відповідальність.

Не будучи впевненим у генпідрядника, хороший забудовник ніколи не буде ризикувати своєю репутацією, адже конкуренція, як ми пам'ятаємо, досить висока. Тому як правило, така синергія народжує дуже зручні пропозиції по ремонту внутрішніх приміщень: від створення дизайнерських проектів до повного комплексу оздоблювальних робіт і оформлення квартири по вищому розряду.

До речі, ще однією тенденцією, яка збереглася з минулого року і отримала новий виток в 2018 році, є надання додаткових сервісів для інвесторів. Крім допомоги в оформленні квартири, преміальні забудовники забезпечують мешканців службою охорони, комфортним паркінгом, власною експлуатаційної компанією. Для бізнес- та еліт-класів це вже не бонус, а обов'язкові елементи. Тому заїжджаючи в такий житловий комплекс, не потрібно думати ні про те, як влаштувати дитину в дитячий сад, де залишити на ніч автомобілі і де відпочити після насиченого дня.

Житлова нерухомість-2018: підсумки і прогнози

Як бачимо, пропозицій на ринку столичної нерухомості багато, але з огляду на деяке падіння купівельної спроможності і одночасно зниження цін на якісне житло з практично all-inclusive, потрібно чітко розуміти: зараз - саме час купити квартиру, особливо якщо живете в знімній. Але навіть якщо у вас є квартира, нічого не заважає зробити грамотну інвестицію, адже гроші люблять розумне вкладення. Саме тоді вони повернуться сторицею.

Читайте РБК-Україна в Google

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся