ru ua

Жерар Депардьє став персоною нон грата в Україні

Жерар Депардьє став персоною нон грата в Україні Фото: Жерар Депардьє

Міністерство культури 3 серпня опублікує повний список персон нон грата в Україні

Французький актор Жерар Депардьє, який в 2013 р. став громадянином Росії, став персоною нон грата в Україні, повідомляє видання Ouest-france.

Видання повідомляє, що уряд України вважає актора "загрозою національній безпеці" і тому включило його в "чорний список", який складається більш ніж з 600 діячів культури.

Повідомляється, що Міністерство культури України 3 серпня опублікує на своєму сайті повний список персон нон грата. Крім Депардьє туди могли потрапити сербський режисер Емір Кустуріца, американські актори і режисери Стівен Сігал і Олівер Стоун та інші.

Нагадаємо, що 1 січня 2013 р. президентом РФ Володимиром Путіним був підписаний указ, згідно з яким Жерар Депарьдье отримав російське громадянство, а вже 5 січня актор отримав російський паспорт. Відмова від французького громадянства був спровокований скандалом з приводу ухилення Депардьє від податків - в 2012 р. він переїхав до Бельгії для того, щоб ухилитися від сплати податку на розкіш. Також варто відзначити, що актор підтримує політику Путіна та досить часто на публічних заходах висловлював своє захоплення президентом РФ.

Нагадаємо, в кінці травня був опублікований "чорний список" громадян Євросоюзу, яким буде заборонений в'їзд в Росію. У нього входить 89 імен європейських політиків і діячів.