ua en ru

Зеленський скасував ряд указів щодо регулювання ринку

Зеленський скасував ряд указів щодо регулювання ринку Фото: Володимир Зеленський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Скасовані укази президента були прийняті ще в 1990-х

Президент України Володимир Зеленський одним указом скасував дію 61 указу президента в економічній сфері, підписаних з 1991 до 2000 року президентом Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою. Документ розміщений на президентському сайті.

Під час виступу на форумі "Діалог влади і бізнесу", Зеленський заявив, що в Адміністрації президента проведена повна ревізія указів. Зокрема, зазначив президент, скасовується указ про "про драконівські штрафи за порушення касової дисципліни, обмеження на встановлення нотаріусами цін на свої послуги". За його словами, також скасований указ про пошиття шкільної форми виключно з тканини українського виробництва.

Серед скасованих указів, такі документи, як указ від 19 грудня 1991 року № 9 "Про тимчасові невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі спекуляцією та незаконною торговельною діяльністю".

Також скасовано указ від 12 червня 1995 року № 436 "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" і указ від 10 липня 1998 року № 762 "Про впорядкування справляння плати за вчинення нотаріальних дій".

Як повідомляло РБК-Україна, президент України Володимир Зеленський перейменував "Адміністрацію президента" на "Офіс президента".

Відзначимо, за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 8-12 червня, половина громадян України (50%) очікують від президента Володимира Зеленського вирішення питання припинення вогню на Донбасі, 38% - зниження комунальних тарифів.