ua ru

Захист Савченко знайшов докази фабрикації СК РФ доказів провини української льотчиці, - адвокат

Захист української льотчиці Надії Савченко знайшов докази фабрикації Слідчим комітетом Російської Федерації доказів її провини.

Захист української льотчиці Надії Савченко знайшов докази фабрикації Слідчим комітетом Російської Федерації доказів її провини. Про це повідомив адвокат Савченко Марк Фейгін у своєму Twitter.

"Ви пам'ятаєте, я вам розповідав, що у справі є свідчення засекречених свідків, які бачили запис допиту, де мова йшла про Савченко? На тому записі полонений боєць "Айдару" розповідає про Надію Савченко, мовляв, віддавала команди 17 червня, у день загибелі російських журналістів. Так ось. СК думав, що айдарівець Тарас загинув у полоні у луганських і тепер ніхто нічого не перевірить. Та тільки ми його знайшли", - повідомив адвокат.

За словами Фейгіна, Тарас Синяговський дав під адвокатське опитування відомості, які доводять невинність Савченко і дачу під камеру в полоні свідчень під примусом.

За словами адвоката, у захисту є відеозапис опитування Синяговского і вони мають намір представити його найближчим часом.

"Одним словом, негарно виходить. Докази-то фабрикувати. Так, негарно", - додав він.

При цьому адвокат додав, що Савченко була від місця загибелі російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина "у багатьох кілометрах".

У зв'язку з цим, за словами Фейгіна, захист має намір подати спочатку клопотання про долучення до матеріалів справи Савченко опитування Синяговского, а потім клопотати про припинення справи.

"Зауважу, це не нові докази, які ми пришукували, як адвокати. Це всі матеріали, які накопало слідство. А ми спростовуємо", - пояснив адвокат.

Зазначимо, вчора Фейгін повідомив, що у захисників української льотчиці Надії Савченко є відеодокази її невинності у загибелі російських журналістів, і пообіцяв оприлюднити їх 11 серпня.

Нагадаємо, 33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ.

Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня.

8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. Савченко обрано запобіжний захід - арешт до 30 серпня.

Справа про вивезення Савченко в Росію також розглядає Європейський суд з прав людини. Там справі надано статус пріоритетної.