ru ua

Засідання комісії щодо вирішення питання відкриття маршруту реверсу газу зі Словаччини відбудеться 24 вересня, - Ставицький

Засідання комісії під головування єврокомісара з питань енергетики Гюнтера Оттінгера щодо вирішення питання відкриття маршруту реверсного газопостачання зі Словаччини в Україну відбудеться 24 вересня 2013 р. Про це сьогодні повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ви знаєте, що наші потужності обмежуються приблизно в обсязі 15-20 млн куб. м на добу. Це маршрути через територію Польщі та Угорщини. На даний час ще опрацьовується питання реверсного постачання зі Словаччини, 24 вересня відбудеться засідання Комісії під головуванням Гюнтера Оттінгера, де будуть запрошені усі фахівці, як зі словацької, так і української сторони та незалежні фахівці для того, щоб визначитись, яким шляхом ми підемо щодо вирішення питання і відкриття маршруту зі Словаччини", - зазначив Ставицький.

За його словами, питання реверсного постачання газу в Україну обговорювалося 3 вересня в Брюсселі. "3 вересня в Брюсселі відбулася в мене зустріч з єврокомісаром паном Оттінгером. Під час візиту було обговорено питання створення спільного європейського ринку та зовнішньої енергетичної політики Європи. Одним із ключових пріоритетів нашого співробітництва є забезпечення реверсних поставок газу з Європи та створення східноєвропейського газового хабу на нашій території. На сьогодні ми активно опрацьовуємо питання реверсного постачання природного газу за допомогою існуючих транспортних потужностей", - розповів Ставицький.

Під час зустрічі, зокрема було приділено велику увагу створенню східноєвропейського газового хабу. "Велику увагу під час переговорів в Брюселі було приділено створенню в Україні східноєвропейського газового хабу. Для того ми також 24 вересня опрацюємо питання щодо яких постанов та законодавчих актів потрібно нам врегулювати, щоб ми могли наблизитись до цієї ситуації", - додав Ставицький.

Крім того, була підтримана пропозиція України щодо відкриття нового маршруту з території Румунії в Україну.