ru ua

Зарубіжні трейдери через проблеми з урожаєм призупинили закупівлі українських зернових

Покупці українських зернових на зовнішніх ринках різко знизили закупівлі, а експортери утримуються від продажу. Це відбувається через проблеми з урожаєм зернових в світі і стрімкого зростання цін як в Україні, так і за кордоном, пише "Комерсант-Україна".

На сьогоднішній день основні країни-імпортери зернових культур з України купують лише те, чого сильно потребують, розповів виданню топ-менеджер однієї з найбільших міжнародних компаній-експортерів зернових з України. Зокрема, співрозмовник зазначив, що такі великі споживачі українських зернових, як Єгипет, Саудівська Аравія, Йорданія, Ірак кілька разів переносили тендери на закупівлю зерна. Ситуація з відновленням попиту на зернові культури вирішиться протягом наступних 10-14 днів, коли стане ясно, яким буде врожай в Чорноморському регіоні. Це може відкоригувати ціни. Нагадаємо, на Чорноморський регіон припадає понад 20% з 140 млн т пшениці, які щорічно експортуються по всьому світу. Це дозволяє регіону займати друге місце за експортом зерна у світі після США.

Нагадаємо, вчора Микола Присяжнюк заявив, що не сумнівається, що експорт з України відновиться. На його думку, в 2012/13 маркетинговому році Україна експортує 20-21 млн т.