ru ua

У Раді розповіли, які зарплати будуть отримувати слідчі Держбюро розслідувань

У Раді розповіли, які зарплати будуть отримувати слідчі Держбюро розслідувань Фото: Антон Геращенко (УНІАН)

У штат Держбюро розслідувань будуть входити 1,5 тисячі слідчих

Заробітна плата слідчих Державного бюро розслідувань (ДБР) складе 30 тисяч гривень. Про це заявив народний депутат Антон Геращенко, передає телеканал "112 Україна".

"Ми створили за законом там досить високі зарплати, слідчі будуть отримувати більше 30 тисяч гривень і, відповідно, зможуть працювати чесно, щоб розслідувати злочини, в першу чергу вчинені працівниками правоохоронних органів. І головне завдання ДБР - припинити це кумівство, коли прокуратура сама розслідувала злочини прокурорів", - заявив він.

За його словами, перші справи ДБР прийме до 1 травня 2018 року.

Геращенко також повідомив, що кадровий склад ДБР буде формуватися на основі конкурсної системи, а в штат будуть входити 1,5 тисячі слідчих.

"Я думаю, що якби у президента були повноваження, то він призначив би не Романа Трубу, а інших людей на посаду голови ДБР, тому протокольну зйомку не треба брати в розрахунок. ДБР - це не один Роман Труба, це будуть 1,5 тисячі слідчих, частина з яких будуть прийняті за конкурсом з діючих слідчих ГПУ, СБУ, частина буде найнята за конкурсом з тих людей, які хочуть працювати в ГБР", - розповів Геращенко.

Нагадаємо, у понеділок, 22 листопада, президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби главою Держбюро розслідувань.