ru ua

На запорізьке підприємство "Іскра" подали в суд за порушення авторських прав

На запорізьке підприємство "Іскра" подали в суд за порушення авторських прав

Розробники радіолокаційних станцій заявили про порушення авторських прав

Розробники радіолокаційних станцій, що використовуються в системі протиповітряної оборони, сьогодні під час прес-конференції заявили про порушення авторських прав.

Зокрема, представники Компанії інноваційних технологій розповіли про розірвання з ними договору на використання їхніх розробок з боку НВК "Іскра", що входить в державний концерн "Укроборонпром". Такий крок призвів до того, що вся продукція на основі їхніх винаходів може бути визнана контрафактною.

Зазначалося, що Компанія інноваційних технологій володіє винятковою ліцензією на винаходи, які використовуються при виробництві продукції військового призначення, зокрема, радіолокаційних станцій 36Д6М1-1 і 36Д6М1-2.

Адвокат Компанії інноваційних технологій Юлія Абліцова зазначила, що виробник продукції, НВК "Іскра" розірвав ліцензійний договір на користування винаходами. У свою чергу компанія подала позови до суду з вимогою заборонити використання своїх розробок.

"Нам стало відомо, що НВК "Іскра", яка випускає радіолокаційні станції, уклала договір на їх постачання з США, - говорить Юлія Абліцова. – За фактом, це – контрафактна продукція, тому що договору з розробником, Компанією інноваційних технологій, більше не існує".

За словами одного з розробників, Олександра Нємчина, керівництво НВК "Іскри" не усвідомлювало наслідків визнання ліцензійного договору недійсним. Більш того, як зазначив юрист компанії Дмитро Литовський, укладений НВК "Іскра" договір на поставку обладнання передбачає сплату роялті за використання розробки. Однак, належна сума з 2012 року не виплачувалася.

Стало відомо, що стосовно держпідприємства "Іскра" на сьогодні подано два позови: про розірвання контракту з США через контрафактність продукції та про захист авторських прав.

"Науково-виробничий комплекс "Іскра" об'єднує в собі конструкторське бюро і електромашинобудівний завод. Це підприємство спеціалізується на розробці та виготовленні сучасних радіолокаційних станцій і комплексів радіоелектронної боротьби. З 2011 року входить в концерн "Укроборонпром".