ru ua

У Запоріжжі зафіксовано спалах ботулізму, три жінки в реанімації

У Запоріжжі зафіксовано спалах ботулізму, три жінки в реанімації Фото: в'ялена риба (Олег Григор'єв)

За минулі вихідні в реанімацію запорізької лікарні доставили трьох жінок

За минулі вихідні в Запоріжжі в реанімацію обласної інфекційної лікарні доправили трьох жінок з діагнозом "ботулізм". Про це повідомляє сайт Запоріжжя 061.ua.

Повідомляється, що причиною інфекції, швидше за все, став в'ялений лящ, якого мешканки Запоріжжя купили напередодні в одному з супермаркетів.

"На даний момент дві жінки знаходяться на апараті штучного дихання, а у третьої пацієнтки порушилася мова і ковтальний рефлекс. Їм ввели сироватку, однак наразі вони все ще знаходяться у важкому стані", - додають у повідомленні.

Нагадаємо, вчора в МОЗ повідомили, що на сьогодні в Україні немає препаратів для лікування ботулізму. Міністерство просить міжнародні організації надати Україні гуманітарну допомогу.

"Враховуючи загострення епідемічної ситуації та відсутність зареєстрованих лікарських засобів для здійснення невідкладних заходів з профілактики та лікування ботулізму МОЗ України звернувся до міжнародних організацій з проханням надати гуманітарну допомогу в медичних імунобіологічних препаратах", - повідомляють у міністерстві.