ru ua

Західні союзники розглядають продаж Україні військових кораблів, - командувач ВМС

Західні союзники розглядають продаж Україні військових кораблів, - командувач ВМС Фото: Ігор Воронченко розповів про купівлю кораблів Україною

На вересень заплановані чергові переговори з країнами-партнерами щодо постачання кораблів

Західні партнери України зараз розглядають питання щодо продажу Україні військових кораблів, які у них виводяться з активного складу. Про це заявив командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко в ефірі "5 каналу".

Він пояснив, що ті кораблі, які за віком цілком влаштують Україну, можуть передати за певними схемами оплати, і це б вирішило питання комплектації флоту бойовими одиницями.

"Це вже розглядається. Одна група офіцерів ВМС України повернулася, не буду називати, з якої країни, з-за кордону - вже позитивно розглянуте одне рішення", - розповів він.

Крім того, зі слів Воронченка, на вересень заплановані ще одні переговори щодо постачання кораблів.

"На вересень ми готуємо другу групу. Країни-партнери, які нам надають допомогу, розглядають це питання як перспективне", - розповів командувач ВМС.

Воронченко також додав, що Україна як транзитна держава має забезпечити мирне плавання всіх судів по Чорному морю, і зараз обговорюється питання про придбання зокрема мінно-трального комплексу.

"Було розглянуто кілька варіантів, ми прийняли рішення, що за той ресурс, який у нас, є ми будемо здатні придбати собі мінно-тральний комплекс. Те ж саме опрацьовується з придбання кораблів прибережної зони", - додав він.

Нагадаємо, демократи-законодавців з обох палат Конгресу США - Дік Дербін і Майк Квіглі - вважають, що Вашингтон повинен надати Україні летальну зброю, щоб захищатися від російсько-сепаратистських сил на Донбасі.