Заступник голови Окружного адмінсуду Києва прокоментував ситуацію з е-декларуванням

НовиниПолітика    16.08.2016 - 09:49

Заступник голови Окружного адмінсуду міста Києва Євген Аблов спростував інформацію про неможливість притягнення до відповідальності декларанта, який надав недостовірну інформацію в декларації. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, подана після 15 серпня декларація може бути доказом в суді.


"Вражають коментарі деяких громадських діячів, які роблять заяви в ЗМІ про те, що е-декларації, представлені чиновниками до отримання сертифіката від Держспецзв'язку, є нелегітимними, і за надання в цих деклараціях недостовірної інформації неможливо буде притягнути до відповідальності", — обурюється заступник голови.

Євген Аблов пояснив, що відсутність сертифіката Держспецзв'язку може призвести тільки до збору додаткових доказів, наприклад, призначення, проведення та отримання експертиз, з питання про несанкціоноване втручання на сайт, сервер та ін.

"Після отримання висновку експерта про відсутність втручання приймається законне рішення по справі. Наявність або відсутність сертифіката НАПК впливає тільки на кваліфікацію дій посадових осіб Агентства, які прийняли рішення запустити систему без сертифіката Держспецзв'язку", — зазначає заступник голови суду.

Також Євген Аблов нагадує, що не подача е-декларації у встановлений термін є порушенням закону.

"Заклики громадських діячів щодо ненадання е-декларації — це безвідповідальність", — резюмує він.

On Top