В законопроекті "Про освіту" немає такого поняття як держзамовлення, - Квіт

В законопроекті "Про освіту" немає такого поняття як держзамовлення, - Квіт
Фото: Сергій Квіт

Університет сам визначатиме скільки студентів зможе навчати за державні кошти

В законопроекті "Про освіту" немає такого поняття як державне замовлення. Про це заявив міністр освіти і науки України Сергій Квіт під час програми "Ранок у великому місті" на телеканалі ICTV 18 серпня 2015 року, повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України (МОН).

"Ми не відмовляємося від того, щоб частина дітей вчилась безоплатно. Держава все одно буде підтримувати студентів",- запевнив Квіт, зазначивши, що державне замовлення в тому вигляді, як воно є - це "система сталінського часу".

Як повідомляється, нова система, що пропонується, передбачає складання угоди між державою і самими університетами. Університет отримуватиме фінансування від держави і сам визначатиме кількість прийнятих на роботу викладачів, регулювати їх зарплату, а головне - скільки студентів зможе навчати за державні кошти.

Також Квіт підкреслив, що у питанні фінансування вищої освіти потрібно спиратися на досвід іноземної системи освіти.

"Один з кращих зразків для України - це британська система. Ми повинні підтримувати кращих студентів та абітурієнтів",- зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до вишів вступили 20,5 тис. жителів Донбасу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся