Законопроект про нацбезпеку України прийнято в першому читанні

Законопроект про нацбезпеку України прийнято в першому читанні
Фото: засідання Ради (rada.gov.ua)

Рада підтримала президентський законопроект про нацбезпеку

Верховна рада прийняла в першому читанні законопроект про нацбезпеку України (№8068). Відповідне рішення підтримали 265 нардепів, передає кореспондент РБК-Україна.

Зазначимо, метою законопроекту про нацбезпекe України є:

  • визначення механізмів управління у сфері національної безпеки і оборони;
  • нормування структури і складу сектору безпеки і оборони, системи управління, координації та взаємодії його органів;
  • запровадження комплексного підходу до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення стабільного та ефективного демократичного цивільного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки і оборони.

 

Очікується, що прийняття документа дозволить підвищити ефективність реалізації державної політики в сфері національної безпеки. Закон також сприятиме забезпеченню надійного контролю над сектором безпеки і оборони України, зокрема, з боку парламенту і громадянського суспільства.

Крім того, передбачається, що закон збільшить ефективність координації діяльності органів сектору безпеки і оборони для забезпечення своєчасного реагування на загрози національній безпеці України.

 

Проект також передбачає скасування законів "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування", об'єднуючи їх.

Законопроект прийнято з урахуванням пропозицій комітету з питань нацбезпеки і оборони, який пропонує доповнити документ:

  • переліком національних інтересів України і загроз національній безпеці України, джерел і чинників, що впливають на їх виникнення, в тому числі в гуманітарній, інформаційній, енергетичній, фінансово-економічній сферах, а також в сфері протидії корупції та запобігання її поширення в органах державної влади;
  • визначеннями таких термінів як: об'єкти національної безпеки, суб'єкти забезпечення національної безпеки, системи забезпечення національної безпеки;
  • положеннями про обмеження сфери громадського контролю виключно нормами закону  "Про державну таємницю";
  • привести положення у відповідність з Конституцією України та узгодити їх з положеннями інших законів, щоб уникнути дублювання правових норм і виникнення колізій між ними.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що законопроект про нацбезпеку передбачає цивільний контроль за діяльністю Служби безпеки України.
 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся