Закон про зниження акцизів - чистої води популізм, - експерт

НовиниЕкономіка    08.09.2016 - 14:54
Фото: Олександр Кощеєв (джерело фото - НВ)
Фото: Олександр Кощеєв (джерело фото - НВ)

Законодавча ініціатива про зниження акцизних зборів на імпортовані б/у автомобілі з Європи є черговим політичним гаслом. Про це інтерв'ю "Новому времени" заявив генеральний директор Українського лізингового фонду Олександр Кощеєв.

"Публічне обговорення цього закону триває вже досить давно. Але в моєму розумінні ця законодавча ініціатива – чистої води популізм. На жаль, для дуже великого прошарку суспільства ідея дешевих автомобілів з-за кордону так і залишилася мрією", - розповів експерт.

Кощеєв також зазначив, що очікування цього документа вплинуло на автомобільний ринок сильніше, ніж саме його прийняття.

"Як правило, чутки, домисли і очікування впливають більше, ніж доконані факти. Моя думка, що в тому вигляді, в якому закон прийнятий, він не так сильно вплине на ціни на вторинному ринку автомобілів, як його очікування, яке вже вплинуло на ринок і призвело до падіння продажів і рівня цін на авто. А від вступу в силу даного закону, швидше за все, не буде задекларованого ефекту. За нещодавньою доповіддю керівника фіскальної служби митне оформлення за зниженими ставками акцизу пройшли трохи більше 500 імпортних автомобілів. Це крапля в морі", - повідомив експерт.

Нагадаємо, 1 серпня 2016 року набув чинності закон про зниження акцизів на імпортовані автомобілі. Згідно із законом, до 31 грудня 2018 року за зниженими акцизним зборами громадяни України можуть ввозити з-за кордону б/у автомобілі, що відповідають нормам Євро 5, тобто не старші 2010 року. При цьому дозволяється придбання не більше 1 автомобіля в рік. При перепродажу авто протягом двох років сплачується повний акцизний збір.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Amazon запустив платформу для пошуку автомобілів Uber вперше запустить сервіс виклику таксі без водія
On Top