Закон про особливий порядок на Донбасі порушує низку положень Конституції, – екс-депутат

Проблеми захоплених російськими військами районів Донецької та Луганської областей цілком можуть вирішуватися в рамках ідеології децентралізації влади. Про це повідомив кандидат в депутати від Радикальної партії Олега Ляшка в багатомандатному виборчому окрузі, один із засновників Народного Руху України Іван Заєць.

"Конституція України не передбачає особливого статусу місцевого самоврядування для окремих районів областей, а положення про фактичне наділення російської мови статусом державної ігнорує статтю 10 Конституції, яка встановлює в Україні єдину державну мову - українську", - заявив Заєць

Окремо, екс-депутат акцентував увагу на невизначеності меж територій зі спеціальним статусом, чим, на його думку, неодмінно скористаються російські війська, щоб шляхом подальшої ескалації війни розширити контрольовані ними території.

"Без припинення застосування зброї російськими військами та без виведення російських військ, зброї, бойовиків та найманців з української території не можна вводити закон в дію", - зазначив Заєць.

"Закон треба повернути до парламенту та забрати з нього антиконституційні положення, а також вилучити положення, які поглиблюють старі та створюють нові потенційні загрози для держави", - підсумував він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся