Закон про електронні довірчі послуги дозволить отримувати послуги держорганів зі смартфонів, - Петренко

Закон про електронні довірчі послуги дозволить отримувати послуги держорганів зі смартфонів, - Петренко
Фото: Павло Петренко

Ухвалення закону дозволить українському бізнесу брати участь у тендерах в ЄС

Ухвалення Верховною Радою закону про електронні довірчі послуги дозволить громадянам отримувати послуги державних органів в електронному вигляді зі смартфонів, а бізнес зможе брати участь у тендерах країн Європейського Союзу. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко на прес-конференції в понеділок у Києві, передають українські ЗМІ.

"Для простого українця це означає, що буквально зі свого смартфона кожен з нас зможе зареєструвати компанію, підписати будь-який договір, направити запит, отримати будь-яку інформацію про діяльність того чи іншого державного органу. Фактично вся активна діяльність малого і середнього бізнесу може відбуватися в комунікації з державними органами з одного маленького смартфона, без паперів, без спілкування з бюрократами", - сказав він.

Петренко зазначив, що Верховна Рада раніше не змогла ухвалити цей закон у другому читанні і закликав парламентарів прийняти цей законопроект найближчим часом.

"Ухвалення цього закону надає можливість українському бізнесу брати участь у тендерах в Європейському Союзі", - наголосив міністр.

Петренко додав, що тендери в ЄС проводяться в електронному вигляді, а ідентифікація компаній-учасників відбувається з використанням MobileID і BankID.

Він повідомив, що до кінця 2017 року багато мобільних операторів готові впровадити систему ідентифікації за допомогою номера мобільного телефону MobileID, а банки вже використовують BankID. Ухвалення закону дозволить ввести ці системи в роботу державних органів.

Також міністр пообіцяв, що Міністерство юстиції буде першим, хто ухвалить закон до виконання після його прийняття та використовуватиме ці технології в своїх онлайн-сервісах.

У свою чергу перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов додав, що МЕРТ готовий включитися в дружнє змагання з Мін'юстом у питанні якнайшвидшого впровадження цього закону після його вступу в силу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся