Закон №4733-1 сприятиме розвитку будівельної галузі України, - Кудрявцев

Закон №4733-1 сприятиме розвитку будівельної галузі України, - Кудрявцев
Рада прийняла законопроект проти будівельних афер

Реалізаціях змін на практиці повинна мінімізувати кількість незаконних будівництв

Закон №4733-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності", розроблений групою народних депутатів спільно з Держархбудінспекцією, повинен стати ефективним інструментом для боротьби з будівельними аферами і нечесними забудовниками. Про це заявив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, передає NewsOne.

"Прийняття законопроекту 4733-1 у другому читанні є необхідною умовою для побудови цивілізованого будівельного ринку. Реалізація запропонованих змін на практиці мінімізує кількість незаконних будівництв, знизить ризики для людей, які інвестують в будівництво, і позбавить від корупційної складової в процесі взаємодії громадянина і державної структури", - заявив він.

Співавтор законопроекту, народний депутат України Дмитро Андрієвський, представляючи документ у Верховній Раді, підкреслив, що до нього як до мажоритарника постійно звертаються виборці з проханням втрутитися в ситуацію з незаконними забудовами.

"На превеликий жаль, чинне містобудівне законодавство такої можливості практично не дає. Тому цей законопроект надзвичайно важливий. Так, можливо, він неідеальний, але це суттєвий крок до наведення порядку в будівельній сфері", - зазначив він.

Зазначається, що розробка законопроекту 4733-1 була ініційована для зміни дозвільної системи в будівництві, лібералізація якої в 2011 році призвела до збільшення кількості будівельних афер. Штучне розділення об'єктів будівництва трьох класів наслідків на п'ять категорій складності та встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів дали недобросовісним забудовникам необмежене поле для зловживань, пише NewsOne.

Законопроект 4733-1 передбачає поділ об'єктів будівництва лише на класи наслідків і спрощує дозвільну систему для більш ніж 80% будівництв. З іншого боку, великі житлові комплекси, багатоповерхові будинки, торгово-розважальні комплекси будуть зводитися виключно при наявності повного пакету дозвільної документації. Таким чином, будуть забезпечені чесні і прозорі умови для ведення містобудівної діяльності, зазначає ЗМІ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся