"Закарпатгаз" інформуватиме про обсяг спожитого газу в енергетичних одиницях

НовиниЕнергетика    20.03.2017 - 14:57
"Закарпатгаз" інформуватиме про обсяг спожитого газу в енергетичних одиницях
"Закарпатгаз" інформуватиме про обсяг спожитого газу в енергетичних одиницях

Компанія вже розмістила на офіційному сайті коефіцієнти приведення газу до стандартних умов

ПАТ "Закарпатгаз" інформуватиме клієнтів про обсяг спожитого газу в енергетичних одиницях. Таким чином, споживачі Закарпатської області дізнаються, скільки енергії виділяє блакитне паливо при спаленні певного об’єму та зможуть порівняти ефективність його використання поряд з іншими видами енергоносіїв, повідомляє прес-служба компанії

Зокрема, компанія вже розмістила на офіційному сайті коефіцієнти приведення газу до стандартних умов, які застосовуються для перерахунку газу з куб. м в енергетичні одиниці. Окрім того, розробила та опублікувала маршрути транспортування газу з однаковими фізико-хімічними показниками (однакової якості) від газорозподільних станцій до газифікованих населених пунктів. За кожним із таких маршрутів ПАТ "Закарпатгаз" оприлюднюватиме інформацію про середньозважену теплоту згоряння за розрахунковий період.

"Проведені нещодавно публічні дослідження проб газу в області довели: склад енергоносія, що надходить у домівки закарпатців, відповідає державному стандарту, а його калорійність в середньому становить 34,23 МДж/м. куб. Однак, основний показник якості газу – його теплотворна здатність, може різнитися залежно від джерела надходження ресурсу – імпортного або власного видобутку. Отож, спалюючи однаковий об’єм газу, споживачі отримують від нього різну ефективність. Тому врахування енергетичної складової палива дає можливість об’єктивно здійснювати облік", - зазначив в. о. директора технічного ПАТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.

У прес-службі зазначили, що наразі дані про обсяг спожитого газу в трьох енергетичних одиницях матимуть для споживачів лише інформаційний характер, а оплата за послуги із газопостачання буде здійснюватися звичним способом – за кубометри. 

On Top