ru ua

На Закарпатті відкриють Консульство Румунії

На Закарпатті відкриють Консульство Румунії Фото: Геннадій Москаль на зустрічі з генконсулом

Його відкриття заплановане на початку травня у Солотвині (Тячівський район)

На початку травня заплановане відкриття Консульства Румунії в Солотвині (Тячівський район, Закарпатська область), яке надаватиме румунські візи та дозволи на малий прикордонний рух жителям Закарпаття. Про це повідомляє прес-служба голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

Зазначено, що Москаль здійснив робочу поїздку в с. Порошково Перечинського району і зустрівся з генеральним консулом Румунії в Чернівецькій області Елеонорою Молдован, котра у складі делегації привезла гуманітарну допомогу місцевій громаді волохів.


"Голова ОДА та генконсул обговорили деталі відкриття консульства, перспективи відновлення двох контрольно-пропускних пунктів на українсько-румунському кордоні в межах Закарпатської області (в с. Хижа Виноградівського району та с. Яблунівка Хустського району), а також інші питання транскордонного співробітництва між Закарпаттям і Румунією", - йдеться в повідомленні.

Під час неофіційної частини поїздки Москаль зустрівся з волоською та українською громадами, які понад півстоліття проживають у Порошкові. Для довідки: із 4800 мешканців села близько 1500 чоловік представляють волоську і 500 - ромську громади.

Нагадаємо, днями Україна та Румунія підписали угоду про спільне патрулювання державного кордону, яка дозволить обом сторонам більш ефективно протидіяти корупції, контрабанді та нелегальній міграції.