ua en ru

Заборгованість компаній "Київенерго" перед "Нафтогазом" на сьогодні становить 2 млрд грн

Заборгованість компаній "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України" на сьогодні становить 2 млрд грн. Про це заявив голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков у ході круглого столу, передає кореспондент РБК-Україна.

Заборгованість компаній "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України" на сьогодні становить 2 млрд грн. Про це заявив голова наглядової ради "Київенерго" Іван Плачков у ході круглого столу, передає кореспондент РБК-Україна.

"Заборгованість "Київенерго" становить близько 2 млрд грн "Нафтогазу України"... При цьому компанії "Київенерго" мають 4 млрд грн. Держава повинна більше 2 млрд грн (1,5 млрд грн-різниця в тарифах, яку повинні сплатити з бюджету, та 0,5 млрд грн заборгованість бюджетних організацій) і 2 млрд борги всіх інших", - заявив Плачков.

За його словами, боржники перед "Київенерго" з'являються з того, що держава є найбільш недисциплінованим платником сьогодні.

Також Плачков відзначив проблему в системі платежів за комунальні послуги. Зокрема те, що платежі не йдуть на пряму в компанії "Київенерго".

Влітку повідомлялося, що "Київгаз" обмежив газопостачання котелень "Київенерго" через борги. У "Київенерго" причиною формування боргу називають заборгованість держбюджету перед компанією з компенсації різниці між встановленими тарифами на теплову енергію для потреб населення і собівартістю її виробництва, включаючи розрахунки за спожитий газ перед НАК "Нафтогаз України".

Через це компанія не може своєчасно здійснювати розрахунки за газ перед НАК "Нафтогаз України", який закуповується для виробництва теплової енергії, електроенергії, купованої у ДП "Енергоринок", а також проводити роботи з модернізації та реконструкції енергетичного і теплового господарства міста.

Потім стало відомо, що "Нафтогаз" хоче відсудити у "Київенерго" 422,7 млн грн боргу.

"Київенерго" займається забезпеченням Києва електричною та тепловою енергією, поєднуючи процеси виробництва, транспортування і збуту енергоресурсів. Чисельність співробітників компанії складає майже 14 тис. осіб. Енергетичні джерела та розгалужена мережа теплопроводів, кабельних, повітряних ліній електропередачі дозволяє енергокомпанії повністю забезпечувати потреби м. Києва в електричній і на 85% у тепловій енергії. "Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у столиці, за винятком Дарницької ТЕЦ.

Контролює компанію енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова (на фото), якому належить 72,4% ПАТ "Київенерго". Минулий рік ПАТ "Київенерго" закінчило із прибутком у 2 млрд 342 млн грн проти збитків в 1 млрд 196 млн грн роком раніше. Дохід компанії за рік збільшився на 42,7% - до 16,41 млрд грн.