ru ua

Затримані журналістки LifeNews будуть видворені з території України, - СБУ

Затримані журналістки LifeNews будуть видворені з території України, - СБУ

Затримані кореспондент і оператор російського телеканалу LifeNews будуть видворені з території України. Про це у своєму Facebook повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський (на фото).

"Хочу підтвердити, що Службою безпеки України в Києві затримали двох громадянок Російської Федерації, журналістів "Life News". Їм скасовано перебування в Україні та найближчим часом (їх) буде видворено з території нашої держави з наступною забороною в'їжджати в Україну протягом наступних трьох років", - написав Лубківський.

Він підкреслив, що діяльність зазначених співробітниць LifeNews "не має нічого спільного з журналістською діяльністю та розцінена як така, що шкодить безпеці та національним інтересам України".

"Як тільки що заявив на нараді голова СБУ Валентин Наливайченко, "сьогодні і в майбутньому СБУ буде діяти жорстко та рішуче щодо таких псевдо-журналістів, які, по суті, дискредитують журналістику, виконують завдання російських спецслужб, здійснюючи інформаційну агресію проти України", - зазначив Лубківський.

Нагадаємо, 16 січня LifeNews повідомив про напад на своїх журналісток в центрі Києва.

Останній подібний інцидент стався 1 січня цього року, коли телеканал LifeNews заявив, що під час смолоскипної ходи на честь дня народження Степана Бандери у Києві невідомий напав на журналіста Жанну Карпенко та її оператора Олександру Ульянову. На наступний день міліція затримала підозрюваного в нападі, однак 3 січня він був відпущений судом під особисті зобов'язання.