ua ru

Заблоковані вірусом Petya.A файли не підлягають розшифровці, - СБУ

Заблоковані вірусом Petya.A файли не підлягають розшифровці, - СБУ Фото: Служба безпеки України (oda.zt.gov.ua)

СБУ розповіла про наслідки ураження комп'ютерів вірусом Petya.A

Комп'ютерний вірус Petya.A, за допомогою якого 27 червня 2017 року проводилася масштабна хакерська атака на Україну, уражує пристрої під управлінням Windows і шифрує файли з вимогою викупу, а заблоковані файли не підлягають розшифровці. Про це йдеться в повідомленні прес-центру Служби безпеки України в Facebook.

Повідомляється, що вірус Petya.A атакує комп'ютери під управлінням ОС Microsoft Windows шляхом шифрування файлів користувача, після чого виводить повідомлення з пропозицією провести оплату ключа дешифрування у біктоінах в еквіваленті 300 доларів для розблокування даних.

"На сьогодні зашифровані дані, на жаль, розшифруванню не підлягають", - зазначили в СБУ.

Також повідомляється, що зараження комп'ютерів проводилося через відкриття шкідливих додатків (Word, PDF-файлів), які були направлені на електронні адреси.

"Атака, основною метою якої було поширення шифрувальника файлів Petya.A, використовувала мережеву вразливість MS17-010, в результаті експлуатації якої на інфіковану машину встановлювався набір скриптів, які використовували зловмисники для запуску згаданого шифрувальника файлів", - додали в СБУ.

Рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача (оновлено) За даними СБУ, інфікування операційних...

Опубліковано Служба безпеки України 27 червня 2017 р.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що урядовий портал відновив роботу після хакерської атаки.