ru ua

За час АТО статус учасника бойових дій отримали 13 тис. 628 українців

За час АТО статус учасника бойових дій отримали 13 тис. 628 українців

За час проведення антитерористичної операції (АТО) статус учасників бойових дій отримали 13 тис. 628 українців. Про це в ході комітетських слухань з ініціативи комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони України заявив голова Держслужби у справах ветеранів війни та учасників АТО Артур Дерев'янко, передає кореспондент РБК-Україна.

"За цей час ми отримали 14500 справ та пакетів документів на отримання такого статусу. З них 13628 вже надано статус учасника бойових дій. Тільки 21 людині відмовлено в отриманні такого статусу... щотижня ми отримуємо близько 1-1,5 тис. комплектів документів на отримання статусу учасника бойових дій", - повідомив він.

Дерев'янко розраховує, що Верховна Рада України підготує і ухвалить законодавчі ініціативи для забезпечення гарантії і статусу волонтерам, добровольчим батальйонам, а також, щоб чітко розмежувати статуси учасників бойових дій, АТО і війни. За його словами, відповідний проект закону №1688 - пройшов експертну оцінку. Зараз проект закону знаходиться у Мін'юсті, а потім буде винесено на розгляд депутатів.

Нагадаємо, станом на 23 грудня, статус учасника бойових дій отримали понад 6 тис. учасників АТО.