ua en ru

За створення Луганської народної республіки на референдумі проголосували 96% громадян, - організатори

В Луганській обл. за створення Луганської народної республіки проголосували 96% громадян, які взяли участь у референдумі.

В Луганській обл. за створення Луганської народної республіки проголосували 96% громадян, які взяли участь у референдумі. Про це повідомив голова Центральної виборчої комісії по проведенню референдуму про статус Луганської обл. Олександр Малихін, повідомляє місцеве видання "0642".

За словами Малихіна, в регіоні працювали 32 виборчі комісії, робота всіх комісій визнана дійсною.

За створення Луганської народної республіки на референдумі проголосували 96% громадян, - організатори

(Олександр Малихін. Фото: Reuters)

У списках виборців значилися 1 млн 807 тис. 739 осіб, стільки ж бюлетенів було видано на дільницях. На ТВК було видано 1 млн 359 тис. 420 бюлетенів, на виїзні голосування - 15 875 тис. бюлетенів. Погасили 432 тис. 444 бюлетеня. Недійсними визнані 10 тис. 600 бюлетенів, дійсними - 1 млн 349 тис. 360 бюлетенів.

За створення ЛНР проголосували 1 млн 298 тис. 084 людина, це 96%, проти - 51 тис. 276 осіб, 3,8%. Явка виборців сягнула 75% (1 млн 375 тис. 295 виборців). Найвища явка була у Краснодоні, Красному Лучі та Марківці.

У ЦВК надійшло 120 скарг. За словами прес-секретаря Центральної виборчої комісії Луганської обл. Василя Нікітіна, скарги стосувалися агітації на виборчих дільницях - георгіївські стрічки на грудях у членів комісії виборці розцінили як приховану агітацію.

Нікітін також сказав, що виборів Президента України на території регіону не буде, так як ЛНР вже не є Луганською обл. У зв'язку з цим можна, як він сказав, вважати нелегітимною Луганську облраду. Також він зазначив, що бюджетники будуть регулярно отримувати зарплати і пенсії, хоча з яких джерел - не повідомив.

Говорячи про референдум по приєднанню до Росії, Нікітін зазначив, що це повинен вирішити народ. Зараз готується лист до ООН з проханням визнати ЛНР.