За 6 міс. ліквідовано 5 злочинних банківських груп, 194 транзитно-конвертаційних підприємств, 38 конвертаційних центрів, - ГФСУ

Четвер 23 жовтня 2014 11:54

За останні півроку органами Державної фіскальної служби ліквідовано 5 найбільших груп, які під прикриттям колишніх чиновників надавали незаконні послуги з ухилення від оподаткування. Про це заявив перший заступник голови ГФС Володимир Хоменко, підводячи підсумки роботи податкової міліції за 6 місяців поточного року.

За словами Хоменка, мова йде про групи так званих "програмних" підприємств, об'єднаних навколо конкретних банківських організацій Курченко ("Реал банк", "Брокбізнесбанк"), Кисельова ("Гринбанк", "Банк "Риночные технології"), Кауфмана ("Фінбанк"), Дядечку ("Союз"), Эпеля (АКБ "Капітал"). До складу цих груп входило 194 транзитно-конвертаційних підприємства. У 2013 р. і першому кварталі 2014 р. ними було проконвертовано близько 200 млрд грн.

З квітня 2014 р. діяльність цих груп припинена і здійснюються заходи щодо ліквідації наслідків протиправної діяльності.

Крім того, були ліквідовані 38 конвертаційних центрів, якими було проконвертовано 17,4 млрд. грн. Втрати бюджету лише від несплати ПДВ склали 2,9 млрд грн. Заподіяний збиток вже відшкодовується вигодонабувачами та з березня 2014 р. вже відшкодовано 266 млн. грн.
"Ще 18 конвертаційних центрів, раніше проконвертировавших 4,3 млрд. грн. і нанесли шкоду в розмірі понад 700 млн. грн., перебувають у процесі ліквідації", - повідомив Хоменко.

Також, податковою міліцією було виявлено 662 так звані " податкові "ями", що сформували 2,2 млрд грн схемного податкового кредиту.

Хоменко зазначив, що завдяки комплексного відпрацювання незаконно сформованого податкового кредиту з ПДВ, попереджено нанесення збитків бюджету на суму 4,1 млрд грн. А за рахунок впровадження постійного моніторингу Єдиного реєстру податкових накладних, вдалося попередити незаконного формування ПДВ на суму 774 млн грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся