ua en ru

Южаніна: про компроміс із Мінфіном у питанні податкової реформи говорити зарано

Южаніна: про компроміс із Мінфіном у питанні податкової реформи говорити зарано Фото: Ніна Южаніна

Южаніна наполягає на збереженні податку на розподілений прибуток і ПДФО не вище 15%

Голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що про компроміс із Міністерством фінансів у питанні податкової реформи говорити зарано. Про це йдеться в повідомленні Южаніної у Facebook.

"Так званий компромісний варіант, анонсований Міністерством фінансів, немає нічого спільного з компромісом у моєму розумінні. Принципові для нас речі мають бути збережені - це податок на розподілений прибуток та ПДФО не вище 15% (навіть якщо буде пропонуватися його поступове зниження протягом 2016 року)", - повідомила Южаніна.

Шановні друзі! Хочу запевнити учасників авторського колективу та всіх зацікавлених у просуванні ліберальної податкової ...

Posted by Ніна Южаніна on 7 декабря 2015 г.

Як повідомили РБК-Україна у прес-службі комітету, таким чином народний депутат відреагувала на заяву міністра фінансів Наталії Яресько щодо того, що завтра на Національній раді реформ буде оприлюднено компроміс, якого народні депутати та урядовці начебто досягли у питаннях податкової реформи

"Ніякого діалогу і тим більше компромісу за його підсумками не було! Були дві зустрічі (і я на них була присутня) за участю народних депутатів, представників Мінфіну і особисто прем'єр-міністра, на яких нами і особисто мною були озвучені всі недоліки і прорахунки запропонованої Мінфіном податкової реформи. А щодо начебто компромісного законопроекту, який завтра обіцяють озвучити на Національній раді реформ представники Мінфіну, то, можливо, він і справді існує, але невідомо з ким цього компромісу було досягнуто", - заявила народний депутат, член Комітету ВР з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.

Нагадаємо, 26 жовтня у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №3357 "Щодо податкової лібералізації". Проект передбачає, окрім зменшення усіх основних податків (ПДВ з 20% до 15%, ПДФО - з 15%/20% до 10%, ЄСВ - з 41% до 20%) ще й кроки по реформуванню фіскальних органів. Зокрема, планується ліквідувати податкову міліцію та запровадити інститут податкових консультантів.