ru ua

Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України

Юшкевич розповіла про комплексне реформування лісового господарства України Фото: Христина Юшкевич

У Стратегії відображено бачення необхідних для галузі реформ

Голова Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич оприлюднила проект Стратегії реформування лісового господарства України на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook сьогодні, 12 травня.

Зокрема, вона зазначила, що у Стратегії відображено її бачення необхідних для галузі реформ. Також Голова агентства повідомила про результати виконання завдань, які вона отримала на випробувальний термін.

"Напрацьовані нормативно-правові акти, які необхідні для виконання завдань, ще проходять погодження в різних міністерствах та відомствах. Їх прийняття дозволить запровадити облік деревини для всіх постійних лісокористувачів, прозорі правила продажу деревини, вирішити питання фінансування лісгоспів південних та східних областей. Деякі з них вже готові для розгляду на Уряді", - зазначила Юшкевич.

Стосовно електронного обліку деревини голова агентства проінформувала, що залишилося підключити до системи електронного обліку деревини лише 7 державних лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Держлісагентства.

Як я вже писала, 28 квітня отримала завдання на випробувальний термін...

Опубліковано Kristina Yushkevych 12 травня 2017 р.

"Наразі триває процес забезпечення їх технічними засобами для ЕОД. Таким чином, у сфері Держлісагентства всі 297 лісгоспів, які здійснюють заготівлю і реалізацію деревини, будуть забезпечені необхідними пристроями та програмним забезпеченням", - підкреслила вона.

Юшкевич повідомила про виконані заходи стосовно запровадження моніторингу вирубок та здійснення обліку лісів України.

"Необхідні кроки вже зроблені. На сайті можна ознайомитися з переліком лісорубних квитків. Кожен громадянин України може у будь-який момент перевірити законність здійснення рубки", - зазначила вона.

Вона додала, що робоча група працює над розробкою механізму для проведення повноцінного обліку лісів, оновлення лісового кадастру та щоб мати актуальну інформацію для ведення геопорталу. Науковці з харківського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації займаються його розробкою. "Східний комітет німецької економіки зможе виділити певні кошти на ці заходи. Працюємо паралельно з іншими міжнародними організаціями для забезпечення фінансування цих робіт", - написала Юшкевич.

Окрім того, вона розповіла про процес реструктуризація лісогосподарських держпідприємств. Юшкевич зазначила, що це потребує широкого обговорення і має значні часові рамки.

"Робоча група працює над цим питанням. Головною метою має бути боротьба з корупцією, ефективне управління фінансовими ресурсами, скорочення держслужбовців шляхом реорганізації облуправлінь, відокремлення контрольної функції державної лісової охорони від господарської діяльності. Паралельно з цим, щоб виправити дисбаланс у фінансуванні лісгоспів потрібно створити державний Фонд лісового господарства", - наголосила Юшкевич.

Зазначимо, що реалізація Стратегії реформування лісового господарства України передбачає досягнення таких результатів, як: збалансоване, невиснажливе лісоуправління, яке забезпечить екологічну, економічну та соціальну стабільність лісового господарства; підвищення життєздатності, продуктивності та багатофункціональності лісів; зміцнення внеску лісового господарства у пом'якшення наслідків зміни клімату, збереження біорізноманіття, забезпечення якості води та боротьби з опустелюванням, розвиток туристичної інфраструктури; збільшення лісистості України до рівня 20% загальної площі країни.