Адвокат ХТЗ вважає, що податківцям вигідне знищення заводу

НовиниЕкономіка    06.07.2016 - 19:00

5 липня 2016 року у Господарському суді Харківської області відбулося судове засідання по затвердженню плану досудової санації ВАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ). Про це йдеться в повідомленні прес-служби ХТЗ.

Як повідомлялося раніше, 9 червня 2016 року цей план вже був затверджений на зборах кредиторів заводу більшістю голосів (53%), після чого був направлений на розгляд в суд.


На вчорашньому засіданні суду, крім самого боржника, були присутні близько 40 кредиторів АТ "ХТЗ", більшість яких, як і на зборах з погодженням плану досудової санації, підтримали затвердження судом плану досудової санації для розблокування господарської діяльності заводу, повідомляє прес-служба.

Наголошується, що основними супротивниками запропонованого заводом варіанту погашення боргів та його фінансового оздоровлення виступили Спеціалізована державна податкова інспекція (СДПІ) Харкова з обслуговування великих платників і Міністерство фінансів України.

В ХТЗ повідомляють, що, на думку представників зазначених органів влади, єдиним можливим варіантом задоволення їх вимог є продаж заводу з молотка в рамках виконавчого виробництва, що і було викладено у відповідних письмових поясненнях. Підставою для цього (одним з небагатьох, які за законом можливі з боку кредиторів, незгодних з ідеєю фінансового оздоровлення, на даному етапі втілення плану санації) є нібито можливість більш повного задоволення претензій СДПІ у разі ліквідації підприємства – порівняно з перспективою повернення ХТЗ до повноцінної господарської діяльності. Саме цю позицію знищення заводу фіскали активно відстоювали в ході судового засідання, зазначили в ХТЗ.

"Все зазначене абсолютно ясно свідчить про те, що позиція держави в особі податкової щодо майбутнього Харківського тракторного заводу як і раніше зводиться до надання заводу вибору між "ліквідацією та ліквідацією", що призведе до продажу заводу по частинах, ігноруючи реальні можливості безконфліктного повернення заборгованості. Виходить, що податківці вважають знищення підприємства, від роботи якого залежить доля десятків тисяч людей, більш вигідним для себе, ніж його відродження. Така позиція не просто антидержавницька, вона антилюдська, вбиває промисловий потенціал України і позбавляє засобів до існування величезну кількість сімей", - заявив адвокат Харківського тракторного заводу Андрій Хоришко, який представляв на засіданні інтереси підприємства.

За даними прес-служби, судове засідання завершилося тим, що через необхідність вивчити надані присутніми в судовому засіданні учасниками судового процесу документи і заперечення, розгляд питання про затвердження плану санації АТ "ХТЗ" було перенесено на 11 липня 2016 року.

Як відомо, вже протягом 3 місяців Харківський тракторний завод зупинений і знаходиться під безпрецедентним тиском силових органів. Банківські рахунки підприємства заблоковані, в результаті чого неможливо виплачувати зарплату співробітникам, незважаючи на публічно підтверджену готовність інвестора Олександра Ярославського, це зробити. Трудовий колектив підприємства провів акцію протесту під будівлею СБУ Харківської області, а також подав електронну петицію президенту України Петру Порошенку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся