Юнкер виступає за скорочення доларових розрахунків в Євросоюзі

Юнкер виступає за скорочення доларових розрахунків в Євросоюзі
Фото: Юнкер (European Parliament)

Частку євро в міжнародній торгівлі потрібно збільшити, вважає глава Єврокомісії

Голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер виступив  за скорочення доларових розрахунків у країнах Євосоюзу. Про це він сказав на пленарній сесії Європатраленту в Страсбурзі в середу, 12 вересня.

Зокрема, Юнкер вважає, що необхідно збільшувати частку євро в міжнародній торгівлі. Ініціативи щодо досягнення цієї мети він обіцяє презентувати вже до кінця цього року.

"Абсурдно, що Європа оплачує 80% імпорту енергоносіїв - 300 млрд доларів - в американських доларах, коли на США припадає лише 2% нашого імпорту. Абсурдно, що європейські компанії купують європейські літаки за долари, а не євро", - сказав Юнкер.

Голова Єврокомісії вважає, що "євро має стати обличчям і інструментом нової, більш суверенної Європи".

"Для цього ми повинні спочатку привести в порядок власний будинок, зміцнивши наш економічний і валютний союз, що ми вже почали робити", - підкреслив Юнкер.

Нагадаємо, Європейський союз і США в понеділок, 10 вересня, почали переговори щодо торгівлі після липневих домовленостей про тимчасове припинення торговельної війни. Єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрем для цього відвідала Вашингтон.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся