Юнкер відмовив Туреччині в поступках щодо безвізового режиму

НовиниПолітика    07.08.2016 - 20:25
Фото: Жан-Клод Юнкер прокоментував ультиматум Анкари
Фото: Жан-Клод Юнкер прокоментував ультиматум Анкари

Туреччина все ж має змінити своє антитерористичне законодавство

Задля отримання безвізового режиму Туреччині все ж доведеться змінити своє антитерористичне законодавство. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в інтерв'ю виданню Tagesspiegel, оприлюдненому в неділю, 7 серпня, передає DW.

"Туреччина зобов'язалася виконати загалом 72 умови, і тільки коли це відбудеться, ми зможемо скасувати візовий режим для турецьких громадян", - наголосив Юнкер.

Він пояснив, що основні права, зокрема свобода преси, не можуть бути скасовані самим лише посиланням на антитерористичне законодавство.


Водночас на запитання, чи вважає Юнкер помилкою угоду з Туреччиною щодо врегулювання кризи біженців, він відповів: "Ми повинні співпрацювати з нашими сусідами не тому, що цей чи той уряд нам особливо подобаються, а тому, що ми маємо обов'язок допомогти людям, які страждатимуть, якщо ми не дійдемо згоди".

За словами голови ЄК, не можна було й далі спостерігати, як десятки тисяч мігрантів гинуть в Егейському морі.

Нагадаємо, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наполягає на запровадженні Євросоюзом безвізового режиму для турецьких громадян у найближчі місяці як частини домовленостей щодо врегулювання кризи біженців.

On Top