ЮНІСЕФ закупила для України ліки за цінами майже вдвічі вищими, ніж МОЗ, - "Медконтроль"

НовиниЕкономіка    06.07.2016 - 14:30

Міжнародна організація ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН, – ред.) в рамках міжнародних закупівель ліків, купила для України препарати від ВІЛ/СНІДу за цінами, які на 86% вищі, ніж забезпечувало Міністерство охорони здоров'я у 2014 році. Про це йдеться в результатах дослідження, яке провела організація "Медичний контроль", що контролює ефективність витрачання бюджетних коштів у сфері медицини.

Згідно з цим дослідженням, завищення доларової ціни на препарат "Алувіа" (виробник – Abbvie) порівняно з закупівлями МОЗ 2014 року склало 86%. Це призвело до втрат у 2,95 млн дол.


"Враховуючи загальний обсяг всієї закупівлі з ВІЛ/Сніду (11,4 млн дол.), втрати на "Алувіа" дуже суттєво знизять охоплення терапією. Варто нагадати, що в 2014 році цей препарат купували в українського заводу "Індар". Причини зростання цін для ЮНІСЕФ на 86% порівняно з цінами "Індару" залишаються загадкою. Інше дозування того ж препарату ЮНІСЕФ купив за ціною, яка на 76% вища, ніж закуповували в МОЗ у 2014 році", - розповіли в "Медконтролі".

Крім того, дослідження виявило, що препарат "Норвір" (Abbvie) купили на 48,8% дорожче, ніж його купував МОЗ. Ціна препарату Презіста" (Janssen) на 56,6% перевищила доларові ціни закупівлі українського МОЗ 2014 року.

"Таким чином, закупівлі ЮНІСЕФ для лікування ВІЛ/СНІДу виявилися провалом: вони не тільки не дали обіцяну економію в 40%, але, навпаки, ціни виявилися сильно завищеними, а монополія ключових виробників ліків – не похитнулася. Вся закупівля відбулася в атмосфері безпрецедентної закритості: на сьогодні 75% ліків вже не тільки куплені, але і надійшли на склади. Це означає, що з неймовірно високими цінами (а значить, меншою кількістю життєво необхідних препаратів) українським пацієнтам доведеться змиритися. Ми закликаємо профільні керівництво МОЗ України, пацієнтські організації, журналістів і політичних діячів звернути найпильнішу увагу на цю закупівлю і розібратися в ситуації", - підсумували в "Медконтролі".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся