ru ua

Яценюк доручив Міненерго створити комісію з реформування вугільної галузі

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості створити комісію з реформування вугільної галузі та розв'язання соціальних проблем шахтарів. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сьогодні під час засідання Кабінету міністрів України, передає кореспондент РБК-Україна.

"Хочу дати доручення міністру енергетики України невідкладно створити узгоджувальну комісію з профспілками шахтарів, працівниками державних, нашими вугільниками. Щоб всі знали, яка програма реформування вугільної галузі в Україні. Люди повинні знати, що завтра у них буде робота, а якщо та чи інша шахта потрапить під скорочення, то яку фінансову компенсацію ці люди отримають", - підкреслив Яценюк.

Він доручив Міненерго створити комісію спільно з Міністерством соціальної політики, Міністерством фінансів, НКРЕ, "Енергоринком", підприємством "Вугілля України", профспілками та народними депутатами і в рамках її роботи підготувати та затвердити план реформування вугільної галузі.

"Друге завдання - вирішити питання, які хвилюють людей по робочому місцю і заробітній платі", - заявив Яценюк.

Яценюк також заявив, що збирається зустрітися з відповідними представниками галузі.

Нагадаємо, сьогодні під будівлею Кабінету міністрів України у Києві пройшов мітинг, на якому до 500 шахтарів вимагали дотацій для вугільної галузі.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України прогнозує "незначне скорочення" серед працівників державних шахт.