ru ua

Японські регулятори вважають, що радіоактивна вода з "Фукусімиа-1" продовжує витікати в океан

Японські регулятори вважають, що радіоактивна вода з атомної електростанції (АЕС) "Фукусіма-1", пошкодженої в результаті землетрусу і цунамі 2011 р., продовжує витікати в океан. Управління з нагляду за атомною галуззю Японії (NRA), що зафіксувало "виразні ознаки" витоку, настійно закликало оператора АЕС - Tokyo Electric Power Company (TEPCO) - локалізувати проблему і подбати про її усунення в найкоротші терміни.

Як повідомило сьогодні NRA, проби води, взяті з контрольних колодязів в прибережній зоні поблизу АЕС, і зразки морської води показали, що заражені ґрунтові води, по всій видимості, знову просочилися в океан. Голова управління Сюн'іті Танака висловив припущення, що витік радіоактивної води в море не припинявся з часу аварії на АЕС, лише масштаби його зменшувалися.

Незалежні експерти давно підозрювали, що заражена вода з фукусімськоъ АЕС продовжує надходити в океан, однак TEPCO заперечувала таку можливість, відзначає Associated Press. З травня 2013 р. компанія дійсно доповідала про підвищений рівень радіоактивного цезію в пробах ґрунтової води в околицях електростанції, проте стверджувала, що це наслідки ранніх витоків на піку кризи навесні 2011 р. Фахівці TEPCO доводили, що цезій добре абсорбується ґрунтом і навряд чи перейде в океан у великих кількостях.

Експерти NRA припускають, що джерелом тривання витоків можуть бути дренажні канави, що з'єднують турбінні зали АЕС з морем.

Нагадаємо, в березні 2011 р. в Японії стався землетрус магнітудою 9, після чого на узбережжі країни обрушилося цунамі. Жертвами удару стихії стали близько 20 тис. чоловік. Крім того, природні катаклізми викликали аварію на АЕС "Фукусіма-1", де сталися декілька вибухів і витік радіації. Сьогоднішній стан атомної електростанції фахівці розцінюють як стабільний, проте для повного демонтажу пошкодженого реактора будуть потрібні десятки років і мільярди доларів.

Читайте також: В Японії у воді біля "Фукусіми" виявили високу дозу радіоактивних елементів