ua en ru

Янукович підписав закон, що розширює перелік випадків застосування зброї у мирний час

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4026-VI "Про внесення змін до закону України "Про Збройні Сили України". Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Законом розширено коло випадків, в яких формування, військові частини і підрозділи та чергові сили Збройних Сил України в мирний час мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку.
Зокрема, змінами внесеними до статті 1 закону України "Про Збройні Сили України" передбачається, що з'єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України можуть залучатися до здійснення заходів правового режиму воєнного та надзвичайного стану, боротьби з тероризмом і піратством, посилення охорони державного кордону , суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні, континентального шельфу України та їх правового оформлення, протидія незаконному перевезенню зброї та наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у відкритому морі, ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, надання військової допомоги іншим державам, зокрема, в межах, визначених указами Президента України, які затверджуються чи схвалюються Верховною Радою України.