Янукович пропонує частину українських миротворців перевести з Ліберії в Кот-д'Івуар

НовиниСуспільство    29.12.2012 - 21:08

Президент України Віктор Янукович пропонує Верховній Раді перевести частину українських миротворців з Ліберії в Кот-д'Івуар. Про це йдеться в законопроекті Президента № 0011 "Про схвалення рішення Президента України про направлення національного контингенту для участі України в операції ООН у Кот-д'Івуарі та транскордонних операціях у межах межміссіонного співпраці між Місією ООН у Ліберії та Операцією ООН у Кот-д ' Івуарі ", зареєстрованому в парламенті.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що в 2003 р. Україна в складі Місії ООН у Ліберії розгорнула 56 окремий вертолітний загін Збройних сил України. В даний час, за пропозицією Ради Безпеки ООН і враховуючи зниження рівня внутрішніх та зовнішніх воєнних загроз для Ліберії, починаючи з жовтня 2012 р. по липень 2015 р. планується масштабне скорочення військового компоненту місії ООН в Ліберії - висновок близько 4 200 з наявних на сьогодні 7 952 військових.

У зв'язку з цим Секретаріат ООН звернувся до уряду України з проханням розглянути можливість передислокації на постійній основі трьох бойових вертольотів Мі-24 зі складу 56 загону ЗСУ до складу Операції ООН у Кот-д'Івуарі та можливості їх залучення до виконання завдань на території як Кот -д'Івуар, так і сусідньої Ліберії.

Фінансування заходів, пов'язаних з підготовкою, напрямком і участю українського національного контингенту в операції ООН у Кот-д'Івуарі буде здійснюватися за рахунок і в межах видатків бюджетної програми "Забезпечення діяльності Збройних сил України і підготовка військ" з подальшим відшкодуванням понесених витрат з боку ООН.

Читайте також: Український миротворець загинув у результаті ДТП в Ліберії

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top