ru ua

Зростаня котирувань нафти через іранські проблеми не підкріплене реальними даними, - аналітики

Зростання котирувань нафти через іранські проблеми не підкріплене реальними даними. Такого висновку дійшли в Британському Центрі глобальних енергетичних досліджень (CGES), повідомляє "Росія 24".

"Значення Ірану, як постачальника сировини, буде стрімко знижуватися, і світ вже найближчим часом зможе вільно обходитися без імпорту з цієї країни. Допоможуть нові масштабні проекти, багато з яких вже стартували", - зазначають аналітики.

Більше за всіх в розробку вкладають ExxonMobil і Royal Dutch Shell. Цього року, згідно з дослідженнями Barclays Plc, відповідні витрати збільшаться на 20% до 90 млрд дол. А якщо вірити прогнозам від Morgan Stanley, кількість розвіданих шельфових резервів нафти в 2012 р. може вирости на 25 млрд барелів. Це в 4 рази більше, ніж всі запаси нафти Норвегії.

Також, на думку Центру глобальних енергетичних досліджень, істотний внесок в енергетичну незалежність можуть внести і нетрадиційні родовища, що зараз активно розробляються в США та Південній Америці. "Величезне родовище в Аргентині, виявлене Repsol, може містить 23 млрд барелів нафти. І технічний аналіз показує, що багато інвесторів очікують зниження котирувань сировини в найближчі роки. Судячи з динаміки ф'ючерсів, до 2015 р. ціни опустяться нижче 100 дол. за барель" , - прогнозують аналітики.