Вищий госпсуд України повернув харківської групі "Таргет" застави "ВТБ Банку" на 76 млн дол

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 17:36

Вищий господарський суд України (ВГСУ) позбавив ПАТ "ВТБ Банк" права на стягнуті раніше банком об'єкти нерухомості, які виступали предметом іпотеки за іпотечними договорами з підприємствами групи компаній "Таргет" на загальну суму понад 76 млн дол., скасувавши реєстрацію права власності на ці об'єкти нерухомості. Про це повідомляє прес-служба правової групи "Павленко і Побережнюк".
"Винесені судові рішення стали прецедентними, хоч, по своїй суті, є абсурдними. ВГСУ фактично "відкрив шлюз" для подібних рішень в Україні в іпотечних спорах. Від цього абсолютно точно постраждає вся банківська система в цілому. Будь-який недобросовісний позичальник тепер потенційно захищений судами, адже зареєструвати право власності на його здане в заставу майно банк вже не зможе", - сказала партнер правової групи, адвокат Олександра Павленко.
На думку Павленко, суд касаційної інстанції згідно з Господарським процесуальним кодексом не має права встановлювати обставини, невстановлені нижчестоящими інстанціями, і вивчати докази. В той же час, ВГСУ не тільки порушив зазначену вище норму законодавства, але і визнав нібито встановленими нижчестоящими інстанціями обставини, які не тільки не були встановлені при розгляді справи, але і містять прямо протилежні висновки в текстах згаданих судових рішень.
Представник позивача має наміру подавати скарги на дії даних суддів у відповідні інстанції.
"Крім того, вважаю за необхідне звернути увагу Національного банку України на подію і зробити свою заяву про те, що трапилося", - резюмувала Павленко.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Вищий госпсуд повернув групі "Таргет" застави "ВТБ Банку" на 15 млн дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ВТБ Банк
On Top