ru ua

"Вишеградська група" закликала ЄС до спільної дискусії щодо майбутнього союзу

"Вишеградська група" закликала ЄС до спільної дискусії щодо майбутнього союзу Фото: "Вишеградська група" закликала ЄС до спільної дискусії щодо майбутнього союзу

Дипломати обговорили два ключові питання: Brexit та майбутнє ЄС

Усі держави-члени Європейського Союзу повинні разом розмовляти на тему майбутнього спільноти після Brexit. На цьому наголосили учасники ранкового міні-саміту у Празі (Чехія) - міністри закордонних справ країн "Вишеградської групи", а також Німеччини і Франції, повідомляє "Польське радіо".

Як зазначається, міністр закордонних справ Чехії Любомір Заоралек повідомив, що дипломати обговорили два ключові питання: Brexit та майбутнє ЄС.


Зокрема він наголосив, що розмова щодо майбутнього ЄС повинна відбуватися за участі усіх держав-членів Евросоюзу. Він також звернув увагу, що ЄС повинен дуже обережно підходити до самої теми Brexit.

"Негативною відповіддю була б швидка реакція на силу. Недобре також вдавати, ніби нічого не трапилося...Ми готові поглиблювати європейську інтеграцію у тих ділянках, де це необхідно", - заявив глава МЗС Чехії.

Як зазначається, представники держав "Вишеградської групи", а також Франції і Німеччини погодилися щодо того, що нинішні перемовини мають стати початком дискусії на тему майбутнього ЄС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна може долучитися до "Вишеградської четвірки" як спостерігач.